Національний корпус кримськотатарської мови представили в Україні: фундамент для впровадження мови в операційних системах і не тільки

В Україні представили Національний корпус кримськотатарської мови. Про це повідомив Телеграм-канал "Кримський вітер" 25 листопада.

"Корпус є комплексним інструментом дослідження мови, а також фундаментом для впровадження кримськотатарської в операційних системах, онлайн-перекладачах, програмах перевірки правопису. Це практичний інструмент для лінгвістів, студентів, а також розробників, які створюватимуть системи та проєкти з використанням кримськотатарської мови", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що, за оцінками дослідників, рідною мовою на сьогодні володіють лише 20-25% кримських татар, які проживають на території України. Для якісної зміни ситуації необхідні системні рішення, одним з яких і є лінгвістичний корпус.

У рамках створення Нацкорпусу кримськотатарської мови проаналізовано понад 900 матеріалів, зокрема художня та наукова література, періодичні видання.

"Робота тривала рік і об'єднала близько 30 учасників у різних куточках України та світу. Проєкт реалізовано громадською організацією QIRI'M Young за підтримки програми EGAP, представництва Президента України в АРК, Мінреінтеграції та Київського національного університету імені Тараса Шевченка", - уточнюється в повідомленні.

Раніше голова Кримськотатарського ресурсного центру заявив, що росіяни хочуть провести в Криму нову хвилю мобілізації.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті