Скасування заборони РПЦ та мовне питання: які поступки може вимагати команда Трампа від України

Політолог, голова Центру аналізу і стратегій Ігор Чаленко звернув увагу на заяву нового Держсекретаря США Марко Рубіо про те, що Україна та РФ повинні будуть чимось поступитися задля закінчення війни.

"Деталей було сказано небагато, але поки що ми опираємося на певні тези плану спецпредставника Кіта Келлога, які, я думаю, підтримуються безпосередньо президентом Трампом. Я думаю, що мова йде про відмову від військової боротьби за 19% тимчасово окупованої української землі, а також про серйозну відстрочку щодо вступу України до НАТО. Можливо, це буде 10 років, можливо, 20. Російська сторона хоче фіксації постійно діючого нейтралітету, але я думаю, що це нереально в українських умовах, оскільки Верховна Рада не піде на зміни до Конституції України", - сказав Ігор Чаленко  у коментарі "ОстроВу".

Крім того, за його словами, можуть бути певні обмеження щодо параметрів застосування подальшої західної допомоги.

"Якщо буде забезпечено режим припинення вогню, можливо, будуть обмеження щодо атак безпосередньо в прифронтовій зоні. Наприклад, біля лінії зіткнення не можна буде використовувати західне озброєння. Я цього не виключаю", - сказав Ігор Чаленко.

Ще один момент, який може бути поставлений на стіл перемовин, може стосуватися гуманітарного блоку.

"Зокрема, це може бути тема скасування закону про заборону РПЦ. Крім того, можуть бути якісь зміни в мовному питанні. Це не означає, що російська мова стане другою державною, але зрозуміло, що РФ буде тиснути, бо їй потрібно пояснювати своєму суспільству переможні моменти. Отакі моменти дійсно можуть бути представлені як умови для України, щоб ми зробили крок на зустріч у переговорах.

Чесно кажучи, я з більшістю з них не згоден, але видно, що Сполучені Штати, замість того, щоб підтримувати одну зі сторін, переходять у роль арбітра. Можуть бути різні сценарії та вимоги, які будуть складними для всіх нас", - зазначив політолог.

Як повідомлялося раніше, Держсекретар США Марко Рубіо визнав Росію агресором і заявив, що не може назвати конкретні терміни закінчення війни між РФ і Україною, але обидві сторони повинні будуть чимось поступитися.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті