Каспійський смог, що накрив Київ, висітиме над столицею ще добу

Смог над Києвом, який з'явився 22 серпня, зникне лише 23 серпня. Причиною стало перенесення повітря з пиловими частками із Каспійської низовини. Про це повідомляє КМДА і начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Вдень КМДА повідомляла, що у Києві спостерігається погіршення якості повітря. Жителям рекомендували обмежити перебування на вулиці

"Зафіксовано наближення до гранично допустимої концентрації зважених часток (пилу). Джерело утворення пилу знаходиться за територіальними межами міста Києва. Підвищення концентрації відбувається за рахунок переміщення повітряними масами пилу з південно-східного напрямку", - йшлося в повідомленні.

Станом на 15:40 на лівому березі Києва вміст зважених часток складав 392 мкг/м3, на правому – 339 мкг/м3 (гранично допустима концентрація – 500 мкг/м3).

Перевищення ГДК решти забруднюючих речовин, за якими здійснюються спостереження (оксид та діоксид азоту, оксид сірки, озон, формальдегід, оксид вуглецю, сірководень), не було виявлено.

Станом на 22:00, за даними saveecobot, на лівому березі міста спостерігалось забруднення на позначці 107-135 мкг/м3 "Шкідливий рівень для чутливих груп". На правому - максимум був 53-97 мкг/м3 "Помірний рівень".

До поліпшення ситуації зі станом повітря рекомендовано: закрити вікна вдома, не виходити зайвий раз на вулицю, пити багато води, якщо є очищувач повітря, то увімкнути його на максимум. 

У свою чергу Віталій Постригань наголошує: "Супутникова інформація підтверджує локалізацію та переміщення пилу саме до нашого регіону. За синоптичними розрахунками, на покращення ситуації, очищення повітря можна розраховувати лише завтра ввечері".

За його словами, причиною цього явища стало перенесення в наш регіон повітря з пиловими частками із Каспійської низовини та інших азіатських регіонів.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті