"Нагірно-Карабаська республіка" припиняє існування з 1 січня 2024 року - указ

Глава невизнаної "Нагірно-Карабаської республіки" Самвел Шахраманян підписав указ про припинення її існування з 1 січня 2024 року. Про це повідомляє "Голос Америки".

Згідно з указом, до цієї дати буде розпущено "всі державні установи та організації, що перебувають у їхньому відомчому підпорядкуванні - і Республіка Нагірний Карабах (Арцах) припинить своє існування".

Населенню Нагірного Карабаху радять "ознайомитися з азербайджанськими умовами реінтеграції, щоб вирішити, чи залишатися в регіоні", йдеться в указі.

За даними вірменського уряду, до ранку 28 вересня до Вірменії з Нагірного Карабаху вимушено виїхали понад 65 тисяч осіб - це майже половина населення невизнаної республіки.

В указі також зазначено, що рішення про припинення існування Нагірно-Карабаської республіки ухвалено "у зв'язку зі складною воєнно-політичною ситуацією, яка склалася, виходячи з пріоритету забезпечення фізичної безпеки і життєвих інтересів народу Нагірного Карабаху".

Сказано також, що забезпечується "вільний, добровільний і безперешкодний проїзд жителів Нагірного Карабаху, включно з військовослужбовцями, які склали зброю, зі своїм майном на їхніх транспортних засобах Лачинським коридором". Така домовленість була досягнута за посередництва російських "миротворців" з азербайджанськими представниками, йдеться в указі.

У повідомленні нагадується, що минулого тижня внаслідок військової операції Азербайджану вірменська влада самопроголошеної Нагірно-Карабаської республіки, що існувала понад 30 років, фактично капітулювала перед Баку.

Президент Вірменії Нікол Пашинян заявив про готовність прийняти біженців із Нагірного Карабаху.

У Вірменії понад тиждень тривають протести, викликані згодою вірменської влади на перемир'я на азербайджанських умовах.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті