На саміті НАТО понад 20 держав ЄС та Японія підписали договір оборонної підтримки України

Лідери України, США, ще 21 держави НАТО, а також ЄС та Японії за підсумками зустрічі у Вашингтоні підписали "Український компакт" (Ukraine Compact) – багатосторонній документ, що містить зобов’язання щодо підтримки України у сфері оборони. Про це повідомляє "Європейська правда".

Документ ставить за мету "прискорення колективних зусиль із задоволення всеосяжних потреб України у сфері безпеки". У ньому держави-підписанти зобов'язуються виконувати свої зобов'язання за двосторонніми безпековими договорами, а саме:

  • Підтримувати нагальні потреби України у сфері оборони та безпеки, у тому числі шляхом продовження надання допомоги у сфері безпеки та навчання, сучасної військової техніки, а також оборонної промисловості;
  •  Прискорити зусилля з розбудови майбутніх Збройних Сил України;
  • У разі майбутнього збройного нападу Росії на Україну після завершення нинішніх бойових дій, швидко і колективно зібратися на найвищому рівні для визначення відповідних наступних кроків на підтримку України, включаючи надання швидкої і сталої допомоги у сфері безпеки та накладення на Росію економічних та інших штрафів.

Договір є відкритим для приєднання інших держав і буде діяти паралельно з просуванням України до вступу в ЄС і НАТО.

Одночасно зазначається, що партнери підписували з Україною угоди, що не підлягають ратифікації. Через це у Білому домі визнали, що Дональд Трамп у разі перемоги на виборах в США зможе скасувати безпекову угоду з Україною.

Як повідомлялося, журналіст Wall Street Journal прогнозує рішучість Дональда Трампа проти російського диктатора Путіна.

Напередодні було оголошено, що НАТО створює нове командування у Німеччині для підтримки України у навчанні, логістиці й розвитку військ.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті