На Міжнародному кінофестивалі в Торонто відбулася прем'єра українського фільму "Ти – космос"

На Міжнародному кінофестивалі в Торонто відбулася світова прем’єра фільму Павла Острікова “Ти – космос”. Про це повідомляє команда фільму.

"Відбулася світова премʼєра дебютного повнометражного фільму режисера Павла Острікова «Ти – космос», робота над яким розтягнулась на довгі сім років. Стрічку, створену кінопродакшеном ForeFilms, першими побачили глядачі одного з найбільших та найпрестижніших кінофестивалів світу – Міжнародного кінофестивалю в Торонто. Український Sci-Fi “Ти – космос” Павла Острікова був показаний 7 вересня в межах офіційної програми Discovery (“Відкриття”), в якій представлені найкращі роботи дебютантів з усього світу", - йдеть ся у повідомленні.

Фільм «Ти – космос» розповідає про українського далекобійника Андрія Мельника, який після вибуху Землі залишається останньою людиною у всесвіті, поки на звʼязок не виходить француженка Катрін. В самому серці цієї історії лежить самотність і наше бажання знайти когось, кому ми можемо бути потрібні. Навіть, якщо для цього потрібно перетнути всю галактику. Це ті вічні теми, які завжди будуть актуальними, особливо в темні часи. Раніше здавалось, що Україну та космос в кіно подружити неможливо, проте автори фільму спробували знайти свій підхід до зображення космосу.

При зйомці стрічки були створені складні павільйонні декорації, аніматронік робота, який самостійно рухався в кадрі, розроблені концепти космічного корабля та інтерʼєрів, а також пророблена неабияка робота, щоб показати космічні сцени справді «космічно». На кінофестивалі в Торонто фільм представили режисер Павло Остріков та один із продюсерів фільму Володимир Яценко, які розповіли про виклики цього проєкту, цікаві факти зі створення стрічки та відповіли на питання з залу.

«Бути представленим тут, починати свій шлях з TIFF – це неабияка вдача, адже цей фестиваль один з найбільших та найвідоміших у світі. Мені подобається, що він глядацький, адже ми робимо фільми для глядача, ми розповідаємо історії, як це було тисячі років до нас. І зараз як ніколи важливо, щоб українські фільми були почуті» , – говорить Павло Остріков, режисер та сценарист фільму.

Головну роль у фільмі бездоганно виконав Володимир Кравчук, який наразі є військовослужбовцем ЗСУ. А його партнером по екрану став робот Максим, озвучений Леонідом Попадько (також служить у війську).

В Україні кінотеатральний прокат фільму почнеться навесні 2025 року, а поки можна переглянути тизер стрічки «Ти — космос», реліз якого відбувся разом з премʼєрою.

Далі фільм «Ти – космос» прямує в США на найбільший жанровий кінофестиваль в США Fantastic Fest та жанровий кінофестиваль в Страсбурзі тощо.

Стрічку  «Ти – космос» створено за підтримки Держкіно України. Виробник — компанія ForeFilms, співзасновники якої Володимир та Анна Яценко виступили продюсерами стрічки. Фільм “Ти – космос” отримав нагороду First Cut Lab Award у програмі Ukrainian Films Now в межах Каннського кіноринку Marché du Film, а також був представлений на пітчигах в Frontieres Fantasia Fest (Montreal), Les Arcs Co-production Villaige, Frontieres Cannes Showcase. Фільм був підтриманий грантовою програмою з постпродакшну від Української кіноакадемії у партнерстві з Netflix, а також Європейським фондом солідарності з українським кіно (ESFUF). Під час виробництва стрічки до команди доєдналися бельгійські копродюсери Антон Іффланд Штетнер і Єва Куперман зі Stenola Productions. Робота над фільмом відбувалась в рамках продюсерської програми ACE Producers Network 30 і пост-продакшен треннінгу APostLab (Netherlands). У 2024 році “Ти – космос” став одним з переможців програми proMOTION 2024 Українського інституту.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті