На Донеччині відремонтували греблю на річці Сіверський Донець, щоб забезпечити водою понад 70 тисяч людей

Греблю на річці Сіверський Донець, що постраждала у ході бойових дій, відремонтували на Донеччині за допомогою Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Про це повідомили у пресслужбі благодійної організації.

Відновити вдалося ту, що розташована в селищі Райгородок поблизу Слов’янська, а також було відремонтовано греблю в селі Оскіл на Харківщині. Вони обидві входять до системи водопостачання, яке живить канал «Сіверський Донець — Донбас». 

Ця система раніше забезпечувала технічною та питною водою мільйони людей в Донецькій області. Через бойові дії пропускна здатність каналу сильно скоротилася і зараз він обслуговує здебільшого людей в Краматорську.

Як зазначили в МКЧХ, збройний конфлікт не лише вплинув на водопостачання населення, але й погіршив технічні проблеми, що стають на заваді безпечному скиданню надлишків води. Через ці наслідки конфлікту, а також через ненадійність гребель зростає ризик обвалу та затоплення.

Спільно з органами місцевої влади благодійники здійснили ремонт основних підйомних механізмів шлюзів та розчистили завали, що утворилися внаслідок пошкоджень. Також було очищено території від нерозірваних боєприпасів, які становили небезпеку навколо гребель, щоб зменшити ризики для комунальних працівників.

Завдяки ремонту якісним водопостачанням буде забезпечено понад 70 тисяч людей на північному сході України. 

Як повідомлялося, на Донеччину доставили установки очищення води для підтримки 7000 людей у Добропільській громаді.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті