На Донеччині розпочався судовий процес щодо настоятеля Свято-Успенської Святогірської лаври УПЦ МП

На Донеччині розпочався судовий процес у кримінальній справі щодо митрополита, настоятеля Свято-Успенської Святогірської лаври УПЦ МП Арсенія, якого підозрюють у здачі окупантам позицій ЗСУ. Про це Укрінформу повідомила керівниця пресслужби ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях Галина Прищепа.

«Так, суд ще триває. Настоятеля Святогірської лаври привозять у Слов'янський міськрайонний суд», – сказала Прищепа.

Вона зазначила, що 8 серпня проходило підготовче засідання суду. Але засідання на прохання настоятеля на день перенесли через те, що не всі п’ять адвокатів митрополита прибули до суду.

Як повідомлялося, Служба безпеки України у квітні 2024 року задокументувала підривну діяльність з боку настоятеля Святогірської лаври УПЦ МП митрополита Арсенія. Слідчі повідомили митрополиту про підозру за ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу (Поширення інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ чи інших військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості, в умовах воєнного або надзвичайного стану); йому загрожує до 8 років позбавлення волі.

Правоохоронці не виключали, що настоятель Свято-Успенської Святогірської лаври УПЦ МП Арсеній, якого підозрюють у тому, що він «здавав» окупантам позиції ЗСУ, міг мати спільників.

Наприкінці червня 2024 року матеріали кримінального провадження відносно митрополита були скеровані до суду для розгляду по суті. Тоді у кримінальному провадженні все залишилось так само, як і було на стадії підозри.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті