На Дніпропетровщині публічних службовців навчають основам вебдоступності

На Дніпропетровщині пройшов тренінг з основ цифрової доступності для публічних службовців, під час якого представників комунальних підприємств та органів місцевого самоврядування навчали писати адаптивні тексти для соцмереж та сайтів. А ще – підлаштовувати їх візуальне оформлення під потреби всіх користувачів. Про це повідомили в Дніпропетровській ОВА.

«Державні ресурси – це безальтернативне джерело офіційної інформації. Вони повинні бути доступними для всіх. Фахівці, які їх ведуть, мають знати всі вимоги, покращувати свої навички, вміння адаптувати сторінки. Наприклад, розуміти, як використовувати контрастні кольори, аби було зручно людям з порушенням зору», – зазначив заступник начальника Дніпропетровської ОВА Іван Начовний.

Вебдоступність – це вимоги до онлайн-контенту, які допомагають усім скористатися електронним продуктом. Наприклад, незрячим людям, із когнітивними, зоровими та слуховими порушеннями та маломобільним.

«В останні роки уряд впровадив багато змін, що стимулюватимуть державні органи підвищувати вебдоступність їхніх продуктів. Водночас, важливо, щоб публічні службовці знали, як застосовувати нові вимоги на практиці», – розповідає спеціалістка з політики цифровізації «Проєкту підтримки Дія» Програми розвитку ООН в Україні Оксана Гречко.

Учасників тренінгу навчали, як створювати альтернативний текст на сайтах та розробляти доступний користувацький інтерфейс. А ще – який колір та візуальне розташування елементів треба використовувати.

Серед спікерів – національний консультант з вимог цифрової доступності Програми розвитку ООН в Україні Дмитро Попов. Він на власному прикладі демонструє, що дотримуватися правил не складно.

"Цифрова доступність – це тренд у світі. У різних країнах є законодавство, яке вимагає, щоб державні сервіси були зручними для людей з інвалідністю. Україна певний час відставала. Але ми працюємо над тим, щоб наші сайти були не гірші за європейські. Тому навчаємо, як розробників інтерфейсів, так і тих, хто наповнює їх контентом», – підкреслив Дмитро Попов. 

Навчання організували за ініціативи Дніпропетровської обласної військової адміністрації за сприяння «Проєкту підтримки Дія», що Програма розвитку ООН в Україні реалізує за фінансування Швеції.

Як повідомлялося, на Дніпропетровщині представники ОВА обговорили з USAID підтримку переселенців та стратегію розвитку громад в умовах війни. 

 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
02.04.2025
14:44

«Медовий місяць» нової американської адміністрації з Москвою закінчився?». Російські ЗМІ про Україну 

"Все, «медовий місяць» нової американської адміністрації з Москвою закінчився? Чи гнів Трампа знову «швидко розсіється» - і ми продовжимо ці, вочевидь, безперспективні переговори?"
Країна
01.04.2025
10:09

К.Матвієнко про погрози Трампа і готовність РФ до миру: Це чистої води садизм

Ми є свідками агонії Росії. Коли росіяни йдуть на такі речі, це означає, що в них немає бачення на найближчий історичний період і тому вони просто мстяться та намагаються максимально нагадити Україні, поки вони не відійшли у небуття.
Донецьк Світ
30.03.2025
19:12

У Підмосков'ї заговорили «західно-українською» мовою і «побудували» Львів. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ватажок «ДНР» Денис Пушилін долучився до зйомок пропагандистського серіалу про шахтарів Донбасу. Він особисто побував на підмосковному знімальному майданчику проєкту з робочою назвою «Порода», де ознайомився з декораціями умовної...
Всі статті