На Дніпропетровщині активісти виявили завищені ціни у тендерах на матеріали для ремонту і благоустрою

На Дніпропетровщині представники громадської рупи «Прозорість та підзвітність» розглянули дванадцять тендерів, проведених у Дніпровському, Криворізькому та Синельниківському районах щодо вартості матеріалів для проведення ремонтних робіт і благоустрою. Про це повідомив перший заступник очільника Дніпропетровської ОВА Андрій Кульбач.

«Цього разу на обговорення винесли 12 тендерів. У більшості замовниками є комунальні підприємства Дніпра та «Солонянське житлово-комунальне управління». Ще один аукціон провели у Синельниківському районі. Зауваження єдине до всіх – завищена вартість матеріалів», – зазначив Андрій Кульбач.

Майже на 2,5 млн грн в обласному центрі закупили герметика. Він потрібен для ремонту електротранспорту. Фахівці вивчили доступні пропозиції та з’ясували – придбати його можна було на понад 30% дешевше.

У рази більший відсоток переплати за матеріали для благоустрою декількох локацій у Дніпрі. Таких тендерів розглянули чотири - в усіх виявився один і той самий переможець. Замовнику рекомендували переглянути вартість позицій: огорож, гумової плитки та штучної трави.

У поле зору робочої громадської групи потрапили також аукціони, проведені КП «Солонянське житлово-комунальне управління». Причина – ціни на труби, що закуповують для проведення ремонтних робіт, які виявились вищимиі на 27–33% від ринкових. Представника підприємства попросили опрацювати цей момент з виконавцем.

"Таке ж прохання до однієї з сільрад Синельниківського району. Там готуються привести до ладу ґрунтові дороги. На роботи та придбання шлаку – понад 3 млн грн. Фахівці "Прозорості та підзвітності" зауважили – матеріал можна купити на 20% дешевше", - зазначив.перший заступник очільника Дніпропетровської ОВА. 

Як повідомлялося, на Дніпропетровщині завдяки роботі громадських активістів по аналізу закупівель заощаджені 800 млн грн. 

Статті

Світ
26.09.2024
22:00

Російський метал у Європі: "історична помилка" Брюсселя

Європейський санкційний «паркан» щодо російської металопродукції виглядає як діряве решето. Цинізм у тому, що дірки у "паркані" передбачливо зробили самі єврочиновники.
Країна
25.09.2024
14:09

Квартирний бум проти переселенців. Їдеш від війни – залишай дітей, старих та тварин

Вимушені переселенці стають легкою здобиччю для недобросовісних власників. На жаль, навіть договір не завжди може захистити орендарів.
Донецьк
23.09.2024
12:17

Перейменування на Донеччині: як у 2024 році змінювали назви, пов'язані з РФ

Вже втретє за останні 10 років населенні пункти Донецької області стикаються із необхідністю масово змінювати назви об’єктів топоніміки на своїй території.
Всі статті