Мінкульт готує законопроект про особливий статус англійської мови в Україні

Міністерство культури та інформаційної політики розпочало підготовку законопроєкту про встановлення особливого статусу англійської мови в Україні як мови міжнародного спілкування. Про це 12 серпня під час брифінгу заявив перший заступник міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв, - передає офіційний сайт Мінкульту.

"Розширення сфери застосування англійської мови в Україні сприятиме активізації процесів інтеграції українців до європейської спільноти. Це також допоможе у формуванні суб'єктності України у світових глобалізаційних процесах. Крім того, після нашої перемоги впливатиме на зростання інвестиційної та туристичної привабливості України", - заявив чиновник.

Також цей законопроєкт допоможе нашій країні піднятися у світовому рейтингу за рівнем володіння англійською мовою. Наразі Україна в ньому посідає 40 місце зі 112 країн.

"Трансформація статусу англійської мови має розв'язувати цю проблему. Це стратегічний курс України щодо членства в ЄС. У проєкті закону передбачається врегулювання використання англійської в окремих публічних сферах суспільного життя. Насамперед це стосується міжнародних комунікацій", - додав Карандєєв.

Зокрема проєкт закону передбачає встановлення особливого статусу англійської мови в Україні як мови міжнародного спілкування. Також очікується значне розширення сфери застосування цієї мови.

Нарешті, англійська мова буде обов'язковою в окремих громадських сферах життя, де присутні міжнародні комунікації.

Зазначимо, що раніше сьогодні стало відомо – у Києві не навчатимуть російську мову та не викладатимуть російською у міських школах.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті