Музей імені сталінського пропагандиста Жданова відкриється в окупованому Маріуполі вже в лютому

За словами російського активіста Андрія Малькевича, який був ініціатором його створення, «У Маріуполі фактично з попелу, з нічого виник музей Жданова, знаменитого уродженця цього міста».

Профінансували створення музею соратника Сталіна з бюджету Санкт-Петербурга.

Приводом для глорифікації сталінського висуванця став факт його перебування як члена Військової ради Ленінградського фронту в обложеному Ленінграді, «який у найскладніші блокадні роки успішно керував містом на Неві». Деякі сучасники називали Андрія Жданова можливим наступником Сталіна.

Однак Андрій Жданов більше відомий як організатор репресій проти радянської, зокрема, української інтелігенції. За його вказівкою почалося цькування Анни Ахматової та Михайла Зощенка. Розпочата 1946 року кампанія на ідеологічному фронті на підтримку «соціалістичного реалізму» отримала назву «ждановщина». Джордж Орвелл писав: «Якщо через десять років ми будемо плазувати перед кимось на кшталт Жданова, значить, саме на це ми і заслужили». 

У 1948-1989 роках Маріуполь «на честь видатного земляка» називався Ждановом.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті