В окупованому Маріуполі урочисто відкрили музей сталінського пропагандиста Андрія Жданова

«Мер» приморського міста Олег Моргун нагадав, що цей музей створено з ініціативи Путіна. Він позиціонується як «нова філія Музею оборони і блокади Ленінграда».

Він назвав відкриття музею «знаковою подією», бо «уродженець Маріуполя Андрій Жданов очолював Ленінград у найважчі роки війни та блокади».

Однак Андрій Жданов більше відомий як організатор репресій проти радянської, зокрема, української інтелігенції. За його вказівкою почалося цькування Анни Ахматової та Михайла Зощенка. Розпочата 1946 року кампанія на ідеологічному фронті на підтримку «соціалістичного реалізму» отримала назву «ждановщина». Джордж Орвелл писав: «Якщо через десять років ми будемо плазувати перед кимось на кшталт Жданова, значить, саме на це ми і заслужили». 

У 1948-1989 роках Маріуполь «на честь видатного земляка» називався Ждановом. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
13.04.2025
18:00

Російський прем'єр-міністр «ДНР» спростував заяви Пушиліна про швидке перетворення «республіки» на квітучий сад. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ватажок "ДНР" відвідав російський Ростов-на-Дону, де з трибуни чергового пропагандистського форуму про "відродження" окупованих територій України намалював утопічну картину світлого майбутнього Донбасу.
Країна
11.04.2025
11:18

Виживання в період втрати соціальних зв’язків

Що робити, коли поруч немає нікого, хто може тебе підтримати? Коли людина опинилась у складній ситуації, залишилась наодинці зі своїми проблемами, немає грошей на психолога, або взагалі не до психолога, бо треба виживати.
Світ
09.04.2025
16:00

«Доведеться знищити військовий потенціал противника не тільки на території України». Російські ЗМІ про Україну

Безумовно, можливість укладення угоди з лідером, який має сумнівну легітимність, викликає великі питання, проте переговорний процес цілком міг би вже зараз зрушити з мертвої точки.
Всі статті