Молдавани - європейці, місце Молдови - в ЄС: Санду ініціювала мітинг на підтримку вступу країни до ЄС

У столиці Молдови Кишиневі проходить проєвропейський мітинг на підтримку вступу країни до Євросоюзу.  Його було організовано напередодні прибуття до Молдови десятків європейських лідерів на саміт Європейського політичного співтовариства 1 червня, - повідомив УНІАН.

Ініціатором заходу виступила президент країни Майя Санду. На мітингу також виступила голова Європарламенту Роберта Метсола.

У своєму виступі президент Санду заявила, що молдавани хочуть до Євросоюзу, і назвала крайнім терміном вступу - 2030 рік.

"Ми прийшли сказати прямо: молдавани - європейці, місце Молдови - в ЄС", - сказала Санду.

Також кілька разів Санду згадувала війну в Україні, підтверджуючи свою підтримку українців, навіть якщо Молдова, за її словами, не може зробити великий внесок в оборону сусідньої країни.

Голова Європарламенту Роберта Метсола висловила підтримку Молдові, заявивши, що в ЄС чекають на Молдову "з відкритими серцями та обіймами". Однак Метсола не назвала жодних термінів інтеграції Молдови до ЄС.

Водночас у кількох містах Молдови опозиційна партія "Шор", яку вважають проросійською, організувала мітинги для організації референдуму про напрям зовнішньої політики Молдови.

Нагадаємо, що Молдова в березні 2022 року подала заявку на вступ до Євросоюзу. Тоді президентка країни Майя Санду оголосила, що країна визначить час виходу з СНД, коли Молдова доб'ється прогресу в євроінтеграції. Наразі Молдова все ще залишається членом СНД, але у квітні почала денонсацію деяких договорів у рамках цієї організації.

Статті

Донбас
04.11.2024
12:30

Військові Z-«експерти» мріють, як Зеленського стратять «з явними ушкодженнями тіла». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу відзначилися низкою публікацій, які гордо назвали інтерв'ю з «незалежними» експертами. Незалежність авторів «резонансних» коментарів і «неупередженого» аналізу, скажімо чесно, викликає великі сумніви.   
Країна
03.11.2024
15:14

Що таке інформаційна війна. І чому Україна її програє

Щоб змусити звичайну людину вбити іншу (ми говоримо не про патологічних вбивць, а про пересічних людей), потрібен емоційний заряд - емоція, яка викличе це неприродне для нормальної людини бажання. А також моральне виправдання – пояснення, чому...
Світ
02.11.2024
09:36

“Катування з боку російських солдатів досягло рівня систематичної, схваленої на державному рівні політики”. Огляд західних медіа

“Порівняв безперервні атаки, які українські сили намагаються відбити, з “постійною грою у ‘вбити крота’, коли нові кризові точки виникають швидше, ніж з ними можна впоратися”. Це дозволяє Росії швидко просуватися вперед, коли вона знаходить слабке...
Всі статті