Молдавани - європейці, місце Молдови - в ЄС: Санду ініціювала мітинг на підтримку вступу країни до ЄС

У столиці Молдови Кишиневі проходить проєвропейський мітинг на підтримку вступу країни до Євросоюзу.  Його було організовано напередодні прибуття до Молдови десятків європейських лідерів на саміт Європейського політичного співтовариства 1 червня, - повідомив УНІАН.

Ініціатором заходу виступила президент країни Майя Санду. На мітингу також виступила голова Європарламенту Роберта Метсола.

У своєму виступі президент Санду заявила, що молдавани хочуть до Євросоюзу, і назвала крайнім терміном вступу - 2030 рік.

"Ми прийшли сказати прямо: молдавани - європейці, місце Молдови - в ЄС", - сказала Санду.

Також кілька разів Санду згадувала війну в Україні, підтверджуючи свою підтримку українців, навіть якщо Молдова, за її словами, не може зробити великий внесок в оборону сусідньої країни.

Голова Європарламенту Роберта Метсола висловила підтримку Молдові, заявивши, що в ЄС чекають на Молдову "з відкритими серцями та обіймами". Однак Метсола не назвала жодних термінів інтеграції Молдови до ЄС.

Водночас у кількох містах Молдови опозиційна партія "Шор", яку вважають проросійською, організувала мітинги для організації референдуму про напрям зовнішньої політики Молдови.

Нагадаємо, що Молдова в березні 2022 року подала заявку на вступ до Євросоюзу. Тоді президентка країни Майя Санду оголосила, що країна визначить час виходу з СНД, коли Молдова доб'ється прогресу в євроінтеграції. Наразі Молдова все ще залишається членом СНД, але у квітні почала денонсацію деяких договорів у рамках цієї організації.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті