Мобілізація заброньованих працівників: що говорять юристи та ТЦК

Народний депутат Олександр Федієнко повідомив, що ТЦК тепер можуть мобілізувати заброньованих працівників.  За його словами, один із працівників критично важливого підприємства, який мав офіційне бронювання, був мобілізований у Миколаївській області.

За словами Федієнка, співробітника ТОВ "АТФ "АГРО-ДІЛО" мобілізували після того, як йому анулювали відстрочку.

"Тобто тепер можна анулювати відстрочку працівнику критично важливого підприємства, навіть не звернувши увагу, що він був заброньований. Ви можете поставити зарплату хоч сто тисяч, але ви не зможете убезпечити вашого працівника від подальшої мобілізації", – написав він у Telegram.

Він зазначив, що проблематика всієї цієї історії в тому, що тепер таку людину демобілізувати неможливо, і підприємство втрачає критично важливого співробітника.

Водночас у Миколаївському ТЦК пояснили, що районний військкомат отримав розпорядження глави Миколаївської районної військової адміністрації щодо скасування мобілізаційних завдань (замовлень) деяким підприємствам, зокрема ТОВ "АТФ АГРО-СІЛО".

У зв'язку з цим надана відстрочка підлягала анулюванню. При цьому засобами Єдиного державного реєстру призовників відбулося автоматичне анулювання бронювання співробітників вищезгаданого підприємства.

"Однак, окрім наявності мобілізаційного завдання (замовлення), через скасування якого і відбулося анулювання бронювання, зазначене підприємство раніше було визнано критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період", - уточнили в ТЦК.

Такий факт співробітниками Миколаївського районного ТЦК враховано не було, тому Миколаївський обласний ТЦК обіцяв провести службову перевірку.

Юрист Олександр Золотухін поясняє, що ситуація з мобілізацією заброньованих працівників не завжди є провиною територіальних центрів комплектування.

"За старими правилами саме роботодавець мав обов’язок повідомляти ТЦК про бронювання працівника. Якщо роботодавець цього не зробив або зробив із затримкою, це могло стати причиною проблеми", - написав він у Facebook.

За його словами, робітники, які отримали повістку і мають бронювання, повинні бути підготовленими:

1) перевірити свої дані у додатку "Резерв Плюс", щоб упевнитися, що відображається правильна відстрочка,

2) зібрати всі необхідні документи, що підтверджують бронювання,

3) прийти до ТЦК із цими документами, щоб уникнути непорозумінь.

Як повідомлялося раніше, Кабмін змінив правила бронювання військовозобов’язаних з 1 грудня.

Статті

Світ
08.01.2025
12:40

«Напевно, Путін вибирає якісь позиції». Російські ЗМІ про Україну

З боку України будуть досить великі наступальні дії, але, швидше за все, не стратегічного плану, а оперативно-тактичного.
Донецьк
07.01.2025
14:44

Чому нерухомість в Донецьку така дорога

По-перше, високі ціни на житло зумовлені високими зарплатами. Зрозуміло, це не стосується середньостатистичного донеччанина, зарплата якого коливається від 30 до 60 тисяч рублів.
Країна
06.01.2025
12:00

2025: відновлення відкладається

Вище стелі не стрибнеш. А можливості української економіки в умовах війни її якраз досягли. Тому наступного року і наш Кабмін, і Єврокомісія, і Міжнародний валютний фонд – усі очікують уповільнення зростання валового внутрішнього продукту (ВВП)...
Всі статті