Кабмін змінив правила бронювання військовозобов’язаних з 1 грудня

Уряд України затвердив нові правила бронювання військовозобов’язаних з 1 грудня. Відповідні зміни до постанов №76 та №1332 щодо порядку бронювання військовозобов'язаних на критично важливих підприємствах Кабінет міністрів ухвалив 29 листопада, повідомило Міністерство економіки на своєму сайті.

"Підприємства, які ще не оновили, але вже мають статус критично важливих зможуть забронювати працівників - це бронювання буде чинним до 28 лютого 2025 року. Після оновлення критичності за новими обов’язковими критеріями, підприємства зможуть бронювати працівників на довший строк - до 12 місяців як і раніше. Відповідні зміни до Постанов №76 та №1332 Кабінет Міністрів ухвалив 29 листопада", - сказано в повідомленні. 

Зазначається, що з 1 грудня 2024 року процедура бронювання знову стане доступною через портал "Дія". Для того, щоб бронювати своїх працівників, підприємство повинно отримати або оновити свою критичну важливість за новими обов’язковими критеріями. У бізнесу є на це понад три місяці - до кінця лютого 2025 року. 

Водночас Уряд передбачив для підприємств з діючою критичністю можливість бронювати до 28 лютого 2025 року нових працівників, або у разі завершення бронювання діючих працівників. Тобто, до кінця відведеного строку на оновлення критичності. За цей час підприємства зможуть пройти процедуру і після отримання нової критичності - бронювати працівників на строк до 12 місяців. 

Міністерство економіки наводить такий приклад. Якщо термін бронювання працівників закінчується 5 січня 2025 року, а підприємство не встигло ще оновити критичність упродовж грудня, то може продовжити бронювання цих працівників через Дію, але на термін не довше ніж термін дії їхньої критичності та не довше ніж до 28 лютого 2024 року. Якщо ж підприємство вже оновило критичність - воно може вже у грудні 2024 року почати процес перебронювання цих працівників на новий строк - до 12 місяців.

Також Уряд спростив механізм перевірки зарплат у працівників критичних підприємств, яких бронюють. Якщо підприємство з 1 грудня хоче забронювати нового чи вже працюючого фахівця - керівник під час подання списку на бронювання на порталі Дія має декларативно підтвердити, що нарахована зарплата працівника (до сплати усіх податків) буде не менше 20 тисяч гривень. Таким чином, якщо підприємство хоче забронювати нового працівника чи продовжити діюче бронювання працівника йому буде достатньо встановити рівень зарплати вищу за 20 тисяч гривень з дати бронювання без обов’язку мати вищу зарплату у попередній період. 

Серед інших змін - нові пріоритети для професійної підтримки. Так, до списку посад, які можуть бути заброньовані без обмежень за обсягами, додано фахівців у сфері протезно-ортопедичного виробництва.

Раніше "ОстроВ" писав про бронювання працівників по-новому: інші вимоги та контроль.

Статті

Країна
29.11.2024
12:16

Бронювання працівників по-новому: інші вимоги та контроль

Нові правила значно ускладнюють бронювання працівників. І мова не про тих, кого влаштовували на роботу фіктивно заради бронювання, там якраз усе буде добре, просто трохи дорожче...
Світ
28.11.2024
15:00

“У 2022 році я був готовий розірвати росіян зубами. Цього року мені майже похуй”. Огляд західних медіа

На третьому році війни, сказав Хоменко, мотивувати солдатів стало важко. Приблизно 90 відсотків військовослужбовців його взводу – мобілізовані, які не мають досвіду або бажання воювати.
Світ
27.11.2024
19:00

Санкційний фронт: "гаряче" та "холодно"

Приймати оплату в рублях піддані С.Цзіньпіна не хочуть, незважаючи на "стратегічне та всеосяжне партнерство росії з Китаєм", про яке мовить кремлівська пропаганда. А юані на російському ринку у дефіциті.
Всі статті