Міжнародні резерви за підсумками січня скоротилися майже на 5% та становлять $38,5 млрд - НБУ

Міжнародні резерви України cтаном на 1 лютого 2024 року, за попередніми даними, становили 38 525,0 млн дол. США. У січні вони знизилися на 4,9%. Про це повідомив Національний банк України.

Регулятор зазначив, що така динаміка зумовлена валютними інтервенціями НБУ для збереження курсової стійкості, борговими виплатами країни в іноземній валюті та меншими порівняно з попередніми місяцями обсягами надходження міжнародної допомоги.

Загалом упродовж січня 2024 року динаміку міжнародних резервів визначала низка чинників. По-перше, це операції Національного банку на валютному ринку України.

"Національний банк відповідно до балансових даних продав на валютному ринку 2 549,1 млн дол. США та викупив до резервів 16,0 млн дол. США. Отже, чистий продаж валюти НБУ в січні становив 2 533,1 млн дол. США, зменшившись на 29% порівняно з груднем", - йдеться у повідомленні.

По-друге, - надходження на користь уряду та виплати за обслуговування й погашення державного боргу.

На валютні рахунки уряду в Національному банку надійшло 898,9 млн дол. США. З цієї суми:

  • 512,1 млн дол. США – від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП);
  • 386,8 млн дол. США – позикові та грантові кошти від Японії, що надійшли через Світовий банк.

За обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті виплачено 441,6 млн дол. США, з яких:

  • 368,5 млн дол. США – обслуговування та погашення валютних ОВДП;
  • 69,6 млн дол. США – обслуговування та погашення боргу перед Світовим банком;
  • 3,5 млн дол. США – сплата боргу перед іншими міжнародними кредиторами.

Також у січні завдяки переоцінці вартість фінансових інструментів збільшилася на 86,3 млн дол. США. "Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 5,1 місяця майбутнього імпорту", - уточнив НБУ.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті