Між Києвом і Братиславою запустять залізничне сполучення

Україна та Словаччина планують розширити залізничне сполучення, вже наприкінці року Київ хочуть з’єднати з основними словацькими містами — Братиславою та Кошице. Також країни поліпшать автомобільне сполучення. Про це повідомляє Громадьске з посиланням на заступника міністра розвитку громад та територій Сергія Деркача за підсумком міжурядових консультацій України й Словаччини.

За його словами, залізничне сполучення стане можливим зі зручною пересадкою в Чопі, що на Закарпатті. 

Нині в роботі будівництво вузької колії до Ужгорода, що дасть змогу забезпечити пасажирське сполучення Братислава — Чоп до Ужгорода. За словами Деркача, у графіку руху на 2025-2026 роки — запустити цей напрямок. 

Також у планах розвиток пункту пропуску  «Павлове — Матіовце». Наразі він працює як вантажний. Уряди ж домовились змінити профільну угоду, щоб використовувати його як пасажирський.

Під час консультацій українці та словаки обговорили й автомобільні пункти пропуску.

Нині уряди вже фіналізують текст угоди про спільний митний та прикордонний контроль. Нині документ у словацької сторони. Деркач наголосив, що найближчим часом очікують направлення угоди до Єврокомісії для коментарів.

Країни домовились розширити пункт пропуску «Ужгород — Вишнє Нємецьке» для пішоходів. 

Водночас триває робота над його модернізацією. Зокрема, Київ реконструює наявний та будує новий пасажирський термінал, розмежовує рух вантажного та пасажирського транспорту. У Мінвідновлення пояснили, що це дозволить збільшити пропускну спроможність. 

Також українські урядовці працюють над збільшенням вантажності для пункту пропуску «Малий Березний — Убля». 

За словами Деркача, Київ прагне, щоб його перетинали вантажівки до 5 тонн. Тим часом словаки наразі вивчають таку можливість. Рішення дозволило розвантажити рух на «Ужгороді».

Нагадаємо, прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль 7 жовтня провів зустріч із прем'єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті