Мінсоцполітики розробляє digital-інструмент для допомоги українцям, які хочуть повернутися з-за кордону

Уряд обговорює з міжнародними партнерами можливість створення цифрового інструменту взаємодії з українцями за кордоном. Про це розповіла під час форуму "Право та справедливість: посилення взаємодії в умовах війни" перша заступниця міністра соцполітики України Дарія Марчак, повідомляє "Еспресо".

"Ми говоримо з міжнародними партнерами, з донорами, про створення digital-інструменту. Наприклад, ми його називаємо для себе "є-Батьківщина", можливо, назва буде інша. Йдеться про створення цифрового інструменту взаємодії з українцями за кордоном, який допоможе українцям, які розглядають можливість повернення до України, шукати і роботу, і житло, загалом ближче знайомитися з тими громадами, для яких теоретично можна повертатися", – зазначила вона.

Урядовиця розповіла про ще одну важливу роботу в цьому напрямі – пошук інструментів для забезпечення індивідуальним житлом родин, які повертаються. 

"У цьому контексті нещодавно уряд ухвалив постанову про запровадження субсидій на оренду житла. Цей інструмент буде схожий на субсидію на житлово-комунальні послуги. Будемо надавати субсидію для родин, у яких немає достатньо фінансового ресурсу, доходів, щоб самостійно орендувати житло. Будемо компенсувати частину вартості оренди за умови, що така родина має офіційний договір оренди. Зі свого боку також будемо компенсувати частину ставки податку для орендодавця, щоб стимулювати орендодавців укладати офіційні договори оренди", – додала Дарія Марчак.

Загалом, за її словами, в питанні повернення українців з-за кордону урядовці фокусуються на кількох групах українців. 

"По-перше, це воєнні мігранти, хто виїхав після 2022 року. Але крім, того нам потрібно працювати із тими українцями які виїжджали за кордон до повномасштабного вторгнення в пошуках кращих можливостей, наприклад, для економічної самореалізації. Третьою важливою групою є українська діаспора – це закордонні українці, які, наприклад, уже в другому поколінні живуть за кордоном, але зберігають свою українську ідентичність і бачать потреби й бажання бути афілійованими з Україною як з державою", – уточнила заступниця міністра. 

За її словами, політики, які розробляють, спрямовані саме на ці три групи та зосереджуються на кількох складових. Зокрема, йдеться про вже згадані можливості для працевлаштування в Україні, а також про системні можливості для комунікації з закордонними українцями, метою яких є збереження й підвищення лояльності українців за кордоном.

Нагадаємо, за кордоном 74 тисячи українців не можуть отримати паспорт через непостановку на військовий облік. 

Як повідомлялося, у ПФУ повідомили, що пенсіонери, які проживають за кордоном, мають до 31 грудня пройти щорічну ідентифікацію

Статті

Країна
15.01.2025
16:14

Михайло Гончар: Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі

Російський газ постачався за певною двосторонньою угодою. Для Придністров'я він був практично безкоштовним, а борги вішалися на офіційний Кишинів. Таким чином, ще в 90-х був накопичений гігантський борг для Молдови, який пред'являвся на кілька...
Країна
15.01.2025
11:24

Підземні школи. Як це виглядає в Запоріжжі

Вже наприкінці грудня у  Запоріжжі відкрили другу підземну школу на базі гімназії №107. Її будували 6,5 місяців. Будівельні роботи на 117,9 мільйона гривень виконали коштом державної субвенції та співфінансування з обласного бюджету.
Світ
15.01.2025
09:57

«Київ може бути непередбачуваним і щось викинути». Російські ЗМІ про Україну

Відносини між Трампом і Байденом антагоністичні. Тому Україна не входитиме до числа пріоритетів Трампа. Його більше хвилює Китай. Крім того, він позначив свої інтереси щодо Гренландії, Панамського каналу, Мексики, Канади.
Всі статті