Мінреінтеграції розглядає пропозиції Луганської ОДА щодо вирішення проблем луганського бізнесу

Підприємці з реєстрацією в податкових органах Луганщини стикаються з низкою перешкод через окупацію території, і Луганська ОДА подала до Мінреінтеграції свої пропозиції щодо вирішення проблеми, наразі вони перебувать на розгляді. Про це "ОстроВу" повідомив директор Департаменту економіки Луганської ОДА Ігор Куденко.

"Обмеження діяльності для підприємств, зареєстрованих на тимчасово окупованій території, визначаються нормативними документами Мінфіну та НБУ. Наразі відбувається активний діалог з вирішення цих питань. Пропозиції Луганської ОДА просто зараз розглядаються Мінреінтеграції", - повідомив Куденко.

Він зазначив, що бізнес з реєстрацією в луганських податкових органах через практично повну окупацію області стикнувся з трьома основними проблемами. Перша - це врегулювання кредитної заборгованості, яка виникла внаслідок тимчасової окупації області до повномасштабного вторгнення. Друга - адміністративний тиск з боку установ, організацій, місцевої влади приймаючих громад щодо зміни податкової реєстрації з Луганської області до приймаючою громади. І третя - відмова підприємств, установ та організацій укладати договори з бізнесом, який зберіг податкову реєстрацію у Луганській області (про це "ОстроВа" писав в інтерв'ю з начальником Луганської ОВА Артемом Лисогором у червні поточного року).

"Слід зазначити, що жодна з цих проблем не може бути вирішена виключно в межах повноважень обласної державної адміністрації, адже це потребує внесення змін до низки державних політик, постанов, законів та навіть кодексів. Такі зміни можуть вноситися лише центральними органами виконавчої влади або законодавцями. Тим не менш, спільними зусиллями бізнес-спільноти, органів місцевої влади, органів місцевого самоврядування та за підтримки Мінреінтеграції було вирішено проблему урегулювання кредитної заборгованості", - підкреслює Куденко.

За його словами, за всіма порушеними питаннями обласна державна адміністрація неодноразово зверталася до центральних органів виконавчої влади з пропозиціями, надавала майданчики для прямого спілкування представників бізнесу з представниками профільних міністерств, проводила зустрічі з представниками найбільших державних банків.

Якщо проблему кредитного тиску вдалось вирішити, що, як каже Куденко, щодо другого та третього проблемних питань ситуація значно складніша.

"Для їх вирішення з минулого року ведеться активне спілкування та листування за участі представників бізнесу, представників ОДА, Мінреінтеграції, Мінюсту, Мінекономіки, Мінфіну, Державної податкової служби, НБУ. З одного боку, вже є відповідні роз’яснення Мінюсту та Мінреінтеграції, у яких зазначено, що законом "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" не визначена можливість застосування обмежень, передбачених цим законом, до суб’єктів господарювання, які мають податкову реєстрацію на територіях тимчасово окупованих після 24.02.2024 року. З іншого боку, обмеження діяльності для підприємств, зареєстрованих на тимчасово окупованих територіях, визначаються нормативними документами Мінфіну та НБУ", - розповів директор Департаменту економіки Луганської ОДА.

Він підкреслив, що з цих питань ведеться активний діалог, Луганська ОДА висунула пропозиції щодо "приведення до спільного знаменника" нормативних актів, і наразі ці пропозиції розглядаються в Мінреінтеграції.

Як зазначав Артем Лисогор, пропонується врегулювати проблему новою постановою Кабміну.

Раніше "ОстроВ" писав про роботу фармацевтичної компанії ТОВ "Науково-виробнича фірма "Мікрохім", релокованої з Рубіжного Луганської області в Київ.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті