Мінпросвіти РФ поставило завдання "перевиховати" українських дітей, насильно вивезених з України

Мінпросвіти РФ поставило завдання "перевиховати" українських дітей, насильно вивезених до РФ під час війни. Про це повідомляє російський опозиційний Телеграм-канал "Важные истории" з посиланням на видання "Медуза".

Зазначається, що відомство розробило методички, покликані "сформувати російську ідентичність" українським дітям. У них ідеться, що вони схильні до впливу "деструктивної ідеології" лише тому, що раніше жили в Україні. На думку авторів, один із її проявів - якщо дитина хоче обговорити політику.

Дітям, які втратили на війні сім'ю, пропонується говорити прямо, що їхні рідні "загинули", а дім "зруйновано", і акцентувати, що до цього призвело "ускладнення геополітичної обстановки" - так у документі називають війну. 

"Перевиховувати" українських школярів потрібно до кінця 11 класу. У підсумку дитина має відчути "патріотизм і почуття гордості за свою країну". Яку - не уточнюють. 

Самі співробітники міносвіти РФ "по-справжньому бояться" українських підлітків і між собою іноді називають їх "потенційними терористами", розповіло джерело в російському міністерстві.

"У балачках у нас витає, що українські діти - потенційні терористи. Ми ж не дебіли - і розуміємо, що Росія не приходила в Україну "з миром і добром", - каже співрозмовник "Медузи". 

За його словами, у відомстві так міркують, зокрема, на рівні керівництва, і вважають, що діти з України здатні на "диверсії і теракти" - наприклад, за допомогою своїх рідних. 

Зазначається також, що вказаними "розробками" міносвіти РФ користуються не скрізь. Як з'ясувала "Медуза", деякі вчителі, які працюють на окупованих територіях України, ще з ними не ознайомилися. Одна викладачка зазначила, що не всі методички одразу впроваджуються в школах - частина з них має "рекомендаційний характер". 

Як повідомлялося, росіяни вивозять старшокласників із Рубіжного та Лисичанська до Татарстану під виглядом "підготовки до складання іспиту".

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті