Мінфін США: Коштів донорів вистачить Україні до кінця року

Коштів, які надають ЄС, США та інші міжнародні донори, достатньо для того, щоб забезпечити потреби України до кінця року. Про це заявила Міністр фінансів США Дженет Єллен під час прес-конференції в Міністерстві фінансів США, 11 квітня, - пише Голос Америки.

За оцінками МВФ, якщо війна Росії проти України завершиться до середини 2024 року, потреба України у зовнішньому фінансуванні складатиме 115 мільярдів доларів. Однак, якщо війна триватиме до кінця 2025 року - потреба зросте до 140 мільярдів доларів, сказав журналістам посадовець МВФ Гевін Грей перед засіданням.

Якщо війна триватиме далі, заявила Єллен, США співпрацюватимуть з партнерами, щоб надати те, чого потребує Україна. "Я переконана, що існує потужна двопартійна підтримка. Це стосується і наших партнерів", - каже вона.

Довгострокову допомогу Україні донори координуватимуть через окрему платформу, каже Єллен. "На додаток до цього, ми надали кошти на нагальну відбудову, на пріоритетні потреби України, наприклад енергомережу", - додала вона. Вартість повоєнної відбудови України Світовий банк оцінює на рівні 411 мільярдів доларів.

Єллен запевнила: "Ми підтримуватимемо Україну стільки, скільки потрібно". Посадовиця привітала схвалення програми МВФ, яка стала"важливим сигналом про широку міжнародну готовність підтримувати Україну".

Тиждень тому МВФ затвердив безпрецедентний для країни у війні пакет допомоги Україні обсягом 15,6 мільярда доларів, з яких 2,7 мільярда - вже в Україні. Кошти допомогли стримати економічну стабільність та фінансувати основні бюджетні витрати, заявили в Міністерстві фінансів України.

Однак існують "надзвичайні ризики" для програми, кажуть в МВФ. Програма передбачає щоквартальні перегляди, а також 19 різних заходів зі стабілізації економіки з боку України вже до кінця року, включаючи заходи зі збільшення податкових надходжень, стабільності валютного курсу, протидії корупції та стабільності центробанку.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті