Макрон прямо закликав Сі Цзіньпіна «образумити Росію»

Президент Франції Емманюель Макрон розраховує на главу КНР Сі Цзіньпіна, щоб «образумити Росію». З такою заявою французький лідер виступив 6 квітня під час двосторонньої зустрічі зі своїм китайським колегою у Пекіні, - повідомляє RFi.

Перед цією зустріччю Емманюель Макрон наголосив на «важливості» діалогу з Китаєм в умовах війни росії проти України, яка серйозно впливає на «глобальну безпеку та стратегічний баланс» у світі.

"Російська агресія проти України завдала удару по міжнародній стабільності. Я знаю, що можу розраховувати на вас у тому, щоб образумити Росію та привести всіх за стіл переговорів", - заявив французький лідер, звертаючись до свого китайського колеги під час офіційної двосторонньої зустрічі в Пекіні.

Сі Цзіньпін, зі свого боку, високо оцінив зв'язки з Францією у світі, який переживає «глибокі історичні зміни». За його словами, відносини між Парижем і Пекіном - незважаючи ні на що - пішли шляхом «позитивного та сталого розвитку».

Зустріч із Сі Цзіньпіном передували переговори з прем'єр-міністром Китаю Лі Цяном, а також зі спікером парламенту країни Чжао Лецзі.

Зазначається, що головне дипломатичне завдання візиту Макрону до КНР - умовити Китай відмовитися від постачання зброї росії. «Ми вважаємо, що можна відмовити їх від подальшого просування, не дати їм надто далеко просунутися у бік Росії», - сказав у коментарі franceinfo французький дипломат, який побажав залишитися анонімним.

«Є реальні причини думати, що Китай може піддатися спокусі постачати зброю в Росію, – зазначив співрозмовник franceinfo, – тому ми повинні дати їм зрозуміти, що це було б катастрофічним рішенням».

Напередодні, майже одразу після прибуття до Пекіна, Емманюель Макрон заявив, що «Китай може відіграти важливу роль» у врегулюванні війни в Україні, в тому числі завдяки своїм тісним зв'язкам із росією.

Французькі експерти з Китаю налаштовані не надто оптимістично. «Прогрес щодо українського досьє буде незначним», - наголосила в інтерв'ю franceinfo Аліс Екман, голова відділу Азії в Інституті досліджень безпеки Європейського Союзу.

Як повідомлялося, посол Китаю в ЄС заперечив, що Китай підтримує росію у війні проти України.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті