Лукашенко хоче залишити бійців "Вагнера" в білоруській армії. Каже - "допомагають безкоштовно"

Білоруський диктатор Олександр Лукашенко заявив, що хотів би залишити найманців ПВК "Вагнер", які прибули в країну, служити у білоруській армії. Про це пишуть росЗМІ 1 серпня.

"Це була моя ініціатива (про розміщення бійців "Вагнера" в Білорусії - прим.), і я не шкодую. Я хочу залишити цих хлопців у збройних силах нашої країни. І, відштовхуючись від них, більш активно створювати контрактну армію", - наводить слова Лукашенка його прес-служба.

Також БелТА повідомляє, що Лукашенко розповів, чим зараз займаються "вагнерівці".

"Що стосується цієї приватної військової компанії (ПВК "Вагнер". - Прим.). Коли були ці неприємні події, мені довелося втручатися. Тому що я розумів: якщо спалахне Росія, жарко буде всім. Так завжди було в історії: революції починалися там, а закінчувалися у нас і на Кавказі. І потім, це ж наші люди. І я пообіцяв тоді цим хлопцям: "Якщо ви припините, безпеку я вам гарантую, ми вас виведемо в Білорусь, далі будемо розбиратися". Що ми зараз і робимо", - сказав Лукашенко, додавши, що "вони абсолютно безкоштовно (хоч і найманці, за гроші скрізь і воювали, і працювали) допомагають нам, передають досвід".

Він також запевнив, що "ніяких загонів ПВК "Вагнер" у 100 осіб" до кордону з Польщею не переміщалися. "А якщо переміщалися, тільки для того, щоб передати бойовий досвід бригадам, які зосереджені в Бресті та Гродно", - сказав диктатор.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що понад 100 найманців ПВК "Вагнер" попрямували в бік Сувалкського коридору, під Гродно (Білорусь).

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті