Латвія та Україна підписали меморандум про кібербезпеку

Латвія та Україна підписали меморандум про взаєморозуміння щодо кібербезпеки, який створить юридичні рамки для співробітництва та забезпечить використання технічних і людських ресурсів у цій сфері. Крім того, у 2025 році Латвія виділить 20 млн євро для міжнародної коаліції дронів. Про це пише Delfi з посиланням на латвійське Міноборони.

Меморандум сприятиме обміну інформацією між Латвією та Україною про різні кіберзагрози, а також створюватимуться двосторонні канали комунікації з метою покращення оповіщення про кіберінциденти та обміну досвідом та позитивними прикладами.

Крім того, меморандум про взаєморозуміння передбачає співробітництво у сфері освіти, вивчення, розробки та інновацій, організацію спільних публічних заходів, а також здійснення інших дій щодо взаємної згоди.

Меморандум у Києві підписали міністр оборони Латвії Андріс Спрудс (Прогресивні) та голова Державної служби спеціальних зв'язків та захисту інформації України Юрій Мироренко.

Спрудс наголосив, що співпраця Латвії та України у сфері кібербезпеки особливо важлива, оскільки надані Україною знання про набутий під час війни досвід дозволять Латвії реалізувати більш продумані рішення, щоб зміцнити стійкість та підвищити готовність як у мирний час, так і у кризових ситуаціях.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті