Критичні проблеми луганського бізнесу: підприємці апропонували владі шляхи вирішення

Представники бізнесу Луганської області запропонували владі шляхи вирішення проблем підприємств практично повністю окупованого регіону під час форуму "Зроблено в Україні" в Києві 10 грудня. Про це повідлмила Луганська ОВА в соцмережах.

"Критичні проблеми луганського бізнесу винесли на Форум "Зроблено в Україні". Під час форуму, організованого в межах проєкту "Діалог із бізнесом" та ініційованого Президентом України Володимиром Зеленським, підприємці Луганщини окреслили низку актуальних проблем та запропонували конкретні шляхи їх розв’язання", - сказано в повідомленні.

Зокрема, для зняття ризиків дефолту суб’єктів господарювання в умовах воєнного стану було запропоновано створити міжвідомчу робочу групу, яка визначить чіткі критерії для банківської системи та запобігатиме необґрунтованим рішенням щодо банкрутства підприємств.

Відмови у банківському обслуговуванні для переміщених підприємств запропоновано вирішити шляхом проведення наради за участі представників уряду, банківського сектору та бізнесу. На такій нараді учасники мають напрацювати конкретні зміни до законодавства, які захистять права релокованих підприємств.

Для удосконалення функціоналу Реєстру пошкодженого майна запропоновано розробити програмне забезпечення, яке дозволить підприємцям подавати інформаційні повідомлення про пошкоджене майно в електронному вигляді, а також надати чіткі роз’яснення щодо подачі таких заявок. 

Проблему з фінансування незалежної оцінки збитків бізнесу, завданих російською агресією, пропонується реалізувати через створення державного механізму підтримки. Це може включати залучення міжнародних донорів, створення спеціалізованих державних установ або програм компенсації таких витрат.

Також запропоновано внести доповнення до відповідної постанови Кабінету Міністрів України, які гарантують бронювання працівників, що виконують критично важливі логістичні завдання.

Йшлося також про можливість відшкодування збитків аграріям області та необхідність внесення змін до порядку бронювання військовозобов’язаних, щоб забезпечити можливість бронювання водіїв вантажівок масою понад 7,5 тонн. 

"Вирішенням усіх цих питань може стати зміна законодавства та підходів до підтримки бізнесу. Питання щодо перереєстрації бізнесу з території області, бронювання водіїв вантажівок порушувалось неодноразово", - йдеться в повідомленні ОВА.

Раніше повідомлялось, що Луганська ОВА готує пропозиції до Офісу Президента для вирішення проблеми релокованого бізнесу зі статусом "Без зміни юридичної адреси", а Мінреінтеграції розглядає пропозиції Луганської ОДА щодо вирішення проблем луганського бізнесу.

Раніше також "ОстроВ" писав про роботу фармацевтичної компанії ТОВ "Науково-виробнича фірма "Мікрохім", релокованої з Рубіжного Луганської області в Київ.

Статті

Країна
10.01.2025
17:00

“Лівосторонній рух”: Рада, нарешті, почала приймати законопроєкт, який регулює розслідування і покарання за воєнні злочини. Але не той

11538 може заблокувати розслідування міжнародних злочинів, тому що буде неясно, який закон застосовувати. До того ж рішення українського суду по міжнародних злочинах буде легко оскаржити і виграти в Європейському суді з прав людини, що стане ганьбою...
Країна
10.01.2025
09:00

Заяви Трампа про Україну, НАТО, Путіна, Гренландію та Канаду: чому це важливо

Якщо РФ не розвалиться протягом каденції Трампа, поки вона залишатиметься такою, якою вона є, Україну в НАТО ніхто не пустить.
Країна
09.01.2025
11:39

Транзит. Крапка. Крапка?

Припинення транзиту російського газу в Європу через Україну з 1 січня нарешті стало доконаним фактом. Який, утім, не матиме серйозних економічних наслідків для РФ...
Всі статті