Контент українською з січня на телебаченні та радіо має займати 90% ефіру – мовний омбудсмен

В Україні з 1 січня 2024 року мінімальна частка української мови на телебаченні та радіо повинна становити не менш ніж 90%. Про це повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, - пише Главком.

За словами уповноваженого із захисту державної мови, з січня набрали чинності окремі положення статті 40 Закону України «Про медіа», які передбачають збільшення обсягу програм державною мовою на телебаченні та радіо.

Так, мінімальна частка української мови програм на телебаченні та радіо загальнонаціональної та  регіональної категорій збільшується із 75% до 90%, а в телевізійних медіа місцевої категорії – із 60% до 80%. Частка української мови в програмах та фільмах, які транслюватимуться для телеканалів загальнонаціональної і регіональної категорій із 7-ї до 18-ї години, а також з 18-ї до 22-ї в загальному тижневому обсязі має становити не менш ніж 90%, а для телеканалів місцевої категорії – не менш ніж 80%.

Крім того, в тижневому обсязі новинних програм українська має становити не менш ніж 90% як на телеканалах, так і на радіо. 

«Такі нововведення – вагомий крок у захисті українськомовного інформаційного простору та прав громадян на отримання інформації державною мовою. За нашими розрахунками, частка передач державною мовою в ефірах телеканалів та радіостанцій, зокрема і тих, що мовлять на місцевому рівні, суттєво зросте», – зазначив Тарас Кремінь.

Як повідомлялося, на вільній Донеччині працюють чотири телевежі, транслюються всі українські канали.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті