Конгрес США вимагає посилити санкції проти нафтосервісної галузі РФ, бо одна з американських компаній продовжує поставки в Росію

Двопартійна коаліція в Конгресі США звернулася до адміністрації президента Джо Байдена з вимогою посилити санкції щодо російської нафтосервісної галузі, пише видання Financial Times (FT), яке цитує The Moscow Time.

На думку законодавців, чинні заходи недостатньо ефективні й дають змогу великій американській компанії SLB (колишня назва Schlumberger) підтримувати військово-промисловий комплекс РФ.  

Конгресмени також попросили Мінфін і Держдепартамент пояснити, яким чином SLB імпортувала в Росію обладнання на суму $17,5 млн у період із серпня до грудня минулого року, і чи не порушували ці угоди санкції.  

«Ця американська компанія підживлює військову машину президента РФ Володимира Путіна, фінансуючи варварське вторгнення в Україну. Ми закликаємо вас продовжувати підтримувати наших українських союзників, застосовуючи більш жорсткі нафтові санкції, щоб ефективно обмежити доходи Путіна», - ідеться в листі, адресованому держсекретареві Ентоні Блінкену та міністру фінансів Джанет Єллен.

Звернення підписали понад 50 членів Конгресу.  Питання у законодавців з'явилися після серпневого розслідування FT, в якому йшлося про те, що SLB продовжує розширювати свою діяльність у Росії, користуючись відходом західних конкурентів Baker Hughes, Halliburton і ABB, незважаючи на санкції за вторгнення в Україну.

За підсумками 2023 року SLB тримала в Росії чисті активи на суму $600 млн за балансовою вартістю, її прибуток від місцевого бізнесу становив $1,6 млрд, або 5% від загальної виручки в $33,1 млрд. 

Статті

Світ
24.01.2025
18:29

Трамп пообіцяв показати Путіну кузькіну мать. Перший тиждень роботи нової адміністрації США

“У мене немає іншого вибору, крім як обкласти високими податками, тарифами і санкціями все, що продає Росія Сполученим Штатам та іншим країнам-учасницям”
Світ
23.01.2025
13:00

Зарубіжні активи РФ: вічна «заморозка»

З урахуванням поточної ситуації на фронті, коли вже ніхто, включно з президентом, не говорить про військове звільнення окупованих територій, – не доводиться розраховувати на виплату РФ компенсацій за завдані Україні збитки.
Країна
22.01.2025
17:00

Вибори на деокупованих територіях: зміна парадигми

Як бачимо, вступні дані для проведення виборів на деокупованих територіях до 2022 року і після - кардинально різні. Отже, треба міняти й парадигму виборів на них.
Всі статті