Конгрес США вимагає посилити санкції проти нафтосервісної галузі РФ, бо одна з американських компаній продовжує поставки в Росію

Двопартійна коаліція в Конгресі США звернулася до адміністрації президента Джо Байдена з вимогою посилити санкції щодо російської нафтосервісної галузі, пише видання Financial Times (FT), яке цитує The Moscow Time.

На думку законодавців, чинні заходи недостатньо ефективні й дають змогу великій американській компанії SLB (колишня назва Schlumberger) підтримувати військово-промисловий комплекс РФ.  

Конгресмени також попросили Мінфін і Держдепартамент пояснити, яким чином SLB імпортувала в Росію обладнання на суму $17,5 млн у період із серпня до грудня минулого року, і чи не порушували ці угоди санкції.  

«Ця американська компанія підживлює військову машину президента РФ Володимира Путіна, фінансуючи варварське вторгнення в Україну. Ми закликаємо вас продовжувати підтримувати наших українських союзників, застосовуючи більш жорсткі нафтові санкції, щоб ефективно обмежити доходи Путіна», - ідеться в листі, адресованому держсекретареві Ентоні Блінкену та міністру фінансів Джанет Єллен.

Звернення підписали понад 50 членів Конгресу.  Питання у законодавців з'явилися після серпневого розслідування FT, в якому йшлося про те, що SLB продовжує розширювати свою діяльність у Росії, користуючись відходом західних конкурентів Baker Hughes, Halliburton і ABB, незважаючи на санкції за вторгнення в Україну.

За підсумками 2023 року SLB тримала в Росії чисті активи на суму $600 млн за балансовою вартістю, її прибуток від місцевого бізнесу становив $1,6 млрд, або 5% від загальної виручки в $33,1 млрд. 

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті