Канада підтримала заявку України на приєднання до однієї з найбільших зон вільної торгівлі у світі

Канада підтримала заявку України на приєднання до Всеосяжної та прогресивної угоди про транстихоокеанське партнерство (CPTPP). Про це у мережі Twitter написала міністерка торгівлі Канади Мері Нґ, - повідомляє "Голос Америки".

“Після вступу Великої Британії, так як все більше економік висловлюють зацікавленість у приєднанні, Канада вітає заявку України на приєднання до CPTPP”, - написала представниця канадського уряду.

CPTPP — блок із 12 країн, який представляє одну з найбільших зон вільної торгівлі у світі. Угоду наразі підписали такі країни тихоокеанського регіону: Австралія, Канада, Японія, Мексика, Перу, Нова Зеландія, Сінгапур, В’єтнам, Чилі, Малайзія, Бруней. Уряд Британії повідомив, що підписав угоду про вступ до CPTPP 31 березня цього року.

Ні США, ні Китай не є членами цієї угоди. Китай подав заявку на вступ у 2021 році.

США були раніше в цьому блоці, але у 2017 році адміністрація президента Трампа вирішила вийти з цієї угоди.

Президент України підписав указ про участь в переговорах щодо приєднання до Всеосяжної та прогресивної угоди про Транстихоокеанське партнерство 1 травня цього року. В Мінекономіки України сподіваються на вступ вже на початку 2024 року.

“Разом з тим, є перспектива приєднатися до Угоди вже цього року. Це дасть Україні можливість лібералізації нетарифних обмежень у торгівлі товарами й послугам з країнами цього регіону, а також відкриє доступ на нові ринки збуту. Крім того, це надасть нам змогу розширити доступ до прямих іноземних інвестицій”, - розповіла віцепрем’єр-міністерка та міністерка економіки України Юлія Свириденко, яка очолює делегацію в переговорах про вступ.

Як повідомлялося, з початку 2023 року Україна отримала 17 мільярдів доларів допомоги - більше всього від ЄС, США та МВФ.

Статті

Донбас
04.11.2024
12:30

Військові Z-«експерти» мріють, як Зеленського стратять «з явними ушкодженнями тіла». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу відзначилися низкою публікацій, які гордо назвали інтерв'ю з «незалежними» експертами. Незалежність авторів «резонансних» коментарів і «неупередженого» аналізу, скажімо чесно, викликає великі сумніви.   
Країна
03.11.2024
15:14

Що таке інформаційна війна. І чому Україна її програє

Щоб змусити звичайну людину вбити іншу (ми говоримо не про патологічних вбивць, а про пересічних людей), потрібен емоційний заряд - емоція, яка викличе це неприродне для нормальної людини бажання. А також моральне виправдання – пояснення, чому...
Світ
02.11.2024
09:36

“Катування з боку російських солдатів досягло рівня систематичної, схваленої на державному рівні політики”. Огляд західних медіа

“Порівняв безперервні атаки, які українські сили намагаються відбити, з “постійною грою у ‘вбити крота’, коли нові кризові точки виникають швидше, ніж з ними можна впоратися”. Це дозволяє Росії швидко просуватися вперед, коли вона знаходить слабке...
Всі статті