Кабмін схвалив адаптований до норм ЄС пакет законопроєктів про торговельний захист

Уряд України 24 листопада схвалив законопроєкти "Про захисні заходи", "Про захист від демпінгового імпорту" та "Про захист від субсидованого імпорту", які містять нові редакції трьох чинних у країні законів у цій сфері. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Міністерство економіки 25 грудня. 

".Проєкти законів адаптують українське законодавство у сфері торговельного захисту до регламентів Європейського Союзу та посилюють захист, зокрема, національних виробників", - йдеться в повідомленні.

За словами першого віцепрем'єра - міністра економіки Юлії Свириденко, схвалені законопроєкти відповідають сучасним міжнародним практикам у сфері торговельного захисту, зокрема нормам та актуальним роз'ясненням СОТ.

"У разі ухвалення законопроектів Верховною Радою держава отримає надійні, прозорі та зрозумілі і українському бізнесу, і нашим партнерам інструменти торговельного захисту", - наголосила Свириденко.

Мінекономіки зазначає, що затверджений пакет розширює можливості національних виробників у захисті інтересів від недобросовісного та зростаючого імпорту; зменшує їхні витрати на підготовку матеріалів і документації під час захисних розслідувань; встановлює чіткі часові рамки процедурних етапів розслідувань і гарантує проведення консультацій на запит заінтересованої сторони.

Він також запроваджує механізм, що гарантує сплату попередніх захисних мит або мит під час розслідування ухилення від їх сплати, розширює коло "користувачів" цього механізму серед бізнесу, а також уточнює повноваження компетентних органів під час проведення розслідувань.

Нагадаємо, Урсула фон дер Ляєн заявила про прогрес України у виконанні реформ на шляху до вступу в ЄС. 

Як повідомлялося, у Мін'юсті вимагають від Верховної Ради ухвалити до кінця року антикорупційні законопроекти. 

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті