Кабмін підтримав законопроєкт по трансформації вищої освіти

Кабінет Міністрів України схвалив законопроєкт, яким вдосконалюється вища освіта - студенти зможуть обирати спеціальність після 1-2 курсів, а контрактники — тривалість навчання, заочну форму замінить дистанційна. Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації 24 жовтня.

У міністерстві додають, що зміни до законодавства дадуть змогу оптимізувати роботу закладів вищої освіти, зроблять навчання більш ефективним, а також наблизять українську освіту до європейських стандартів.

"Студенти, які навчаються за контрактом, зможуть регулювати термін навчання — наприклад, завершити бакалаврат за 3 роки замість 4. Чи навпаки — здобути ступінь за 6 років. Це допоможе формувати зручний графік, якщо студент працює чи хоче приділити більше уваги певним предметам", - каже міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Відтепер спеціальність можна обрати після першого чи другого курсу навчання. Після проходження 60–120 кредитів ЄКТС студенти зможуть вибрати спеціальність у межах широкої галузі. Наприклад, у межах галузі "Соціальні науки" після 2 курсів обрати соціологію, соціальну роботу чи політологію.

З 2024 року заочну й вечірню форми замінять дистанційною. За словами Федорова, дистанційне навчання показало себе ефективніше, ніж купування дипломів та освіта "для галочки".

Зокрема, студенти денної форми навчання матимуть регульовану кількість годин, які необхідно проходити на лекціях чи практичних заняттях. Для бакалаврів — не менше ніж 10 годин, для магістрів та аспірантів — не менше ніж 8 годин. Зазначається, що раніше цей показник не регулювався і деякі заклади цим зловживали, пропонуючи студентам опрацьовувати дисципліни майже самостійно.

Для студентів, які навчаються на регульованих спеціальностях (право, медицина, військова служба, атомна енергетика тощо) вибірковий компонент буде меншим, ніж раніше, — 10% замість 25%. А для нерегульованих — навпаки, відсоток може бути більшим за 25%.

Зазначається, що законопроєкт ще мають розглянути у Верховній Раді.

Як повідомлялося, в українських вишах можуть скасувати заочну форму навчання. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
27.04.2025
15:30

Жіноче обличчя пропаганди «русского мира»: журналісти-хамелеони і молитви за «визволителів». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу для пропаганди «русского мира» вирішили звернутися до, без перебільшення, сильної жінки. Фізично сильної... «Офіційний» сайт «ДНР» взяв інтерв'ю у Мар'яни Наумової - чотириразової чемпіонки світу з...
Світ
23.04.2025
14:45

«Точкою, до якої мають бути досягнуті важливі домовленості, має стати 9 травня». Російські ЗМІ про Україну

Якщо США все ж таки відмовляться від посередницьких зусиль із врегулювання українського конфлікту, це стане публічною поразкою Трампа, який ще під час передвиборчої програми обіцяв покінчити з конфліктом.
Світ
22.04.2025
08:29

Альтернативи американській зброї, неонацистські союзники Путіна і авторитарний Зеленський. Західні медіа про Україну

“Наразі Patriot залишаються незамінними для протиповітряної оборони Європи. Пройдуть роки, перш ніж у неї з’явиться власний захисний щит із системою SAMP/T”
Всі статті