В українських вишах можуть скасувати заочну форму навчання

Кабінет міністрів прийняв проєкт закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу у вищій освіті”, який, з поміж усього, передбачає скасування заочної форми навчання. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України у своєму телеграм каналі 23 жовтня.

“З 2024 року трансформуємо заочну та вечірню форми в дистанційну. Студенти, що нині навчаються на цих формах, зможуть завершити навчання в такому ж форматі, проте з наступного року вступ буде лише на дистанційну або денну форми здобуття освіти”, - зазначається у повідомленні.

Також студенти зможуть змінити за бажанням спеціальність вже після початку занять.

“Міждисциплінарні програми стануть доступними для бакалаврів. Тобто на таких програмах після проходження 60–120 кредитів ЄКТС студенти зможуть не одразу обирати спеціальність під час вступу, а пізніше (після 60–120 кредитів) обрати її в межах тієї галузі, на яку вони вступали”, - зазначили у МОНі.

Щодо інших змін, у міністерстві повідомили, що річне навчальне навантаження становитиме від 30 до 80 кредитів на рік замість жорстких 60. 

Також години аудиторних занять відтепер регулюватимуться — мінімум 10 годин (із 30) для бакалаврів та не менше 8 годин (із 30) для магістрів. Решта годин відводитиметься на самостійну роботу студентів.

Для регульованих спеціальностей зменшується вибіркова компонента (до 10% від сьогоднішніх 25%), а для розширення автономії студентів для нерегульованих спеціальностей кількість вибіркових дисциплін збільшиться (до 50%).

Як повідомлялось раніше, студентів, які перебувають в академічній відпустці, можуть забрати в армію.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті