Ілон Маск уже два роки підтримує регулярні контакти з путіним - WSJ

Широко відомий американський бізнесмен Ілон Маск з кінця 2022 року підтримує регулярні контакти з російським диктатором путіним. Як повідомляє Телеграм-канал «DW Главное», цю інформацію провідному американському виданню The Wall Street Journal (WSJ) підтвердили кілька колишніх і нинішніх офіційних осіб США, Євросоюзу та РФ.

Зазначається, що темами спілкування Ілона Маска і Путіна, крім «особистих», є бізнес-сфера і «геополітична напруженість». Крім того, після початку агресивної війни Росії проти України американський мільярдер спілкувався з главою адміністрації президента РФ Сергієм Кирієнком і кількома іншими високопоставленими російськими чиновниками. 

Маск інформації про контакти з путіним не прокоментував. Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив WSJ, що бізнесмен розмовляв із путіним тільки один раз, і вони «обговорили космос і технології». Сам Маск у жовтні 2022 року також говорив, що спілкувався з путіним лише раз, навесні 2021 року. Тієї ж осені 2022-го політолог Ян Бреммер заявив, що Маск розповів йому про свою розмову з путіним і про «червоні лінії» Кремля, згідно з якими РФ має намір зберегти Крим і військовий нейтралітет України «за всяку ціну» аж до застосування ядерної зброї. Маск заперечував, що говорив подібне. 

За даними WSJ, наприкінці 2023 року Кремль уперше звернувся до Маска з проханням не активувати термінали супутникового зв'язку Starlink над Тайванем, що було зроблено як послугу Китаю, наголошується в повідомленні.

Як повідомлялося, Пентагон продовжив угоду з Маском для використання Starlink в Україні.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті