Ілон Маск уже два роки підтримує регулярні контакти з путіним - WSJ

Широко відомий американський бізнесмен Ілон Маск з кінця 2022 року підтримує регулярні контакти з російським диктатором путіним. Як повідомляє Телеграм-канал «DW Главное», цю інформацію провідному американському виданню The Wall Street Journal (WSJ) підтвердили кілька колишніх і нинішніх офіційних осіб США, Євросоюзу та РФ.

Зазначається, що темами спілкування Ілона Маска і Путіна, крім «особистих», є бізнес-сфера і «геополітична напруженість». Крім того, після початку агресивної війни Росії проти України американський мільярдер спілкувався з главою адміністрації президента РФ Сергієм Кирієнком і кількома іншими високопоставленими російськими чиновниками. 

Маск інформації про контакти з путіним не прокоментував. Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив WSJ, що бізнесмен розмовляв із путіним тільки один раз, і вони «обговорили космос і технології». Сам Маск у жовтні 2022 року також говорив, що спілкувався з путіним лише раз, навесні 2021 року. Тієї ж осені 2022-го політолог Ян Бреммер заявив, що Маск розповів йому про свою розмову з путіним і про «червоні лінії» Кремля, згідно з якими РФ має намір зберегти Крим і військовий нейтралітет України «за всяку ціну» аж до застосування ядерної зброї. Маск заперечував, що говорив подібне. 

За даними WSJ, наприкінці 2023 року Кремль уперше звернувся до Маска з проханням не активувати термінали супутникового зв'язку Starlink над Тайванем, що було зроблено як послугу Китаю, наголошується в повідомленні.

Як повідомлялося, Пентагон продовжив угоду з Маском для використання Starlink в Україні.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті