Держдеп США схвалив можливий продаж Естонії ракетної системи HIMARS

Державний департамент схвалив рішення про можливий продаж Естонії високомобільної артилерійської ракетної системи M142 (HIMARS) та супутнього обладнання вартістю до 500 мільйонів. Про це повідомляє "Голос Америки".

Зазначається, що Управління з питань оборонної співпраці та безпеки 15 липня видало сертифікат, повідомивши Конгрес про можливий продаж систем HIMARS Естонії.

Уряд Естонії раніше зробив запит до Вашингтона про закупівлю до шести пускових установок HIMARS, 36 керованих реактивних систем залпового вогню M30A2 (GMLRS) та супутнього обладнання та боєприпасів загальною вартістю до 500 млн доларів.

У повідомленні Управління з оборонного співробітництва та безпеки, що входить до складу Міністерства оборони США, йдеться, що продаж послужить зміцненню зовнішньої політики та національної безпеки Сполучених Штатів, посиливши безпеку союзника по блоку НАТО, який залишається важливою силою, що гарантує політичну стабільність та економічний прогрес у Європі.

Естонія має намір використати сучасне американське озброєння для модернізації своїх збройних сил та розширення можливостей щодо посилення оборони країни та стримування регіональних загроз.

Генеральним підрядником виступає зареєстрована у Техасі компанія Lockheed Martin.

Крім того, 15 липня Держдепартамент схвалив можливий продаж Норвегії вдосконалених ракет середньої дальності AIM-120 C-8 або D класу «повітря-повітря» та супутнього обладнання орієнтовною вартістю 950 млн. доларів. Південна Корея також зможе закупити у США легкі торпеди МК-54 вартістю 130 млн. доларів, йдеться в повідомленні Управління з оборонної співпраці та безпеки.

Агентство «Рейтер» нагадує, що схвалення продажів Держдепартаментом не вказує на те, що було підписано будь-які контракти або що переговори про продаж озброєння завершилися.

Статті

Країна
04.07.2024
10:23

Земельна реформа, рейдери, війна і не тільки… Про що не мовчать фермери прифронтової Дніпропетровщини

Що насторожує в цій реформі? Під час війни можливість концентрувати в одних руках до 10 тис гектарів землі – погана історія. Уявіть, що аграрій скупить ці 10 тисяч в одній громаді. Це породжує монополію, монополія –  корупцію.
Країна
03.07.2024
13:57

Економіка: зростання всупереч війні

Українська економіка збереже позитивну динаміку цього року всупереч усім викликам повномасштабної війни. Такого обнадійливого висновку дійшли експерти Світового банку (СБ), аналізуючи підсумки перших 5 місяців.
Світ
02.07.2024
17:02

«Зеленський прийняв пропозицію Путіна». Російські ЗМІ про Україну

РосЗМІ не натішаться: "У Києві знову заговорили про переговори". При цьому акцент президента Зеленського на можливості переговорів Києва і Москви тільки через посередників кремлівські ЗМІ навмисно приглушують, позицію Києва подають як його...
Всі статті