Голова МЗС на засіданні G7+ закликав рішуче відреагувати на підготовку РФ до ударів по об'єктах атомної енергетики

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга 23 вересня узяв участь у міністерському засіданні G7+ у межах сегмента високого рівня Генеральної Асамблеї ООН. Про це повідомляє МЗС України.

Під час засідання міністр нагадав про наявну в української розвідки інформацію про підготовку Росією ударів по критично важливих об'єктах атомної енергетики України та закликав до рішучої колективної реакції і застереження Москви, щоб уникнути такого сценарію.

"По-перше, Україна продовжує працювати над посиленням захисту цих об'єктів. І тут ми розраховуємо на вашу допомогу. По-друге, ми маємо реагувати рішуче і швидко. Офіційно звернутися до Росії і попередити її, щоб вона зупинилася. По-третє, слід забезпечити розширені експертні місії на всіх підходящих об'єктах", - зазначив Сибіга.

Глава МЗС наголосив, що російські атаки проти української енергосистеми є воєнними злочинами, і Росія має бути притягнута до відповідальності за них.

Він також зазначив, що напередодні зими Україна потребує термінового посилення трьох напрямів допомоги енергетиці: захисту, відновлення та довгострокової стійкості.

"Президент України Володимир Зеленський чітко поставив завдання збільшення допомоги союзників українській енергетиці. Це, насамперед, зміцнення повітряного щита для захисту нашої енергосистеми; термінове надання обладнання та додаткових джерел генерації; фінансування та інвестиції в довгострокову стійкість енергетики. Закликаю вас діяти невідкладно, щоб допомогти українцям пройти цей зимовий період", - наголосив міністр.

Окремо він поінформував колег про поточний стан української енергетичної мережі та втрати енергетичних потужностей внаслідок систематичних російських атак. Міністр наголосив, що мета України - відновити енергетичну систему в короткостроковій і довгостроковій перспективі, а також посилити енергетичну безпеку та стійкість .За словами Сибіги, розвиток розподіленої генерації є важливим фактором енергетичної стійкості України, тож союзникам слід зосередитися на наданні нових генерувальних потужностей. Він наголосив, що найкращим рішенням для запобігання новим пошкодженням української енергетичної системи є зміцнення повітряного щита України.

"Ми вдячні за всю підтримку, але нам терміново потрібно більше систем ППО, зенітної артилерії, систем боротьби з дронами і, що не менш важливо, більше ракет для ППО. Ми також потребуємо більшої кількості ПЗРК, які довели свою ефективність у збитті російських дронів", - зазначив міністр.

Нагадаємо, раніше у Європарламенті запропонували включити атомну енергетику до переліку "зелених", щоб не залежати від РФ. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті