Глави МЗС G20 не змогли погодити підсумкову декларацію через позицію РФ та Китаю по війні в Україні

Глави МЗС G20 не змогли погодити підсумкову декларацію, оскільки росія та Китай виступив проти пунктів, які засуджують війну в Україні, що містять вимогу про беззастережне виведення російських військ та неприпустимість застосування ядерної зброї. Про це заявив глава зовнішньополітичного відомства Індії Субраманіям Джайшанкар 2 березня, пише "Deutsche Welle".

"Щодо питання українського конфлікту були розбіжності між різними учасниками, були розбіжності, які ми не змогли врегулювати", – сказав Джайшанкар.

Уточнюється, що глави МЗС країн "великої двадцятки" (G20) не змогли узгодити підсумкову заяву за результатами саміту, який проходив в індійській столиці Нью-Делі. Натомість Індія опублікує власне комюніке.

За інформацією російської преси, проєкт підсумкової заяви містив 24 пункти. Проти третього та четвертого з них спільно виступили росія та Китай. У проекті засуджувалась війна росії проти України, містилася вимога про "повний і беззастережний вивід (російських військ) з території України", йшлося про негативний вплив бойових дій на світову економіку, необхідність дотримуватися норм міжнародного права та неприпустимість застосування ядерної зброї.

Зазначається, що глава МЗС РФ Сергій Лавров поклав відповідальність за зрив підписання підсумкового документа на західні країни. За його словами, Захід відмовився відобразити у декларації G20 необхідність "чесного розслідування" підриву газопроводів "Північний потік".

Раніше повідомлялося, що ЄС не підтримає заяви глав МЗС країн G20 без засудження війни росії.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті