Німеччина може заарештувати російські активи та передати їх на відновлення України – Bloomberg

Німеччина може використати мільярди євро заморожених російських активів для допомоги у відновленні економіки України. Про це 3 січня повідомляє Bloomberg.

"Уряд канцлера Олафа Шольца підтримує вимогу України про військові репарації, але ще не зайняв офіційної позиції щодо конфіскації російських активів", - повідомляють журналісти.

При цьому частина правлячої коаліції виступає з цього питання палкіше, ніж інша – про це повідомляють джерела журналістів. Зазначається, що така дискусія всередині німецької влади відображає ширшу боротьбу міжнародної спільноти за формування спільної позиції.

"Якщо Берлін зможе розв'язати свої проблеми, це може дати новий імпульс для дискусій у Європейському Союзі та чинити тиск на США, щоб вони конфіскували активи, такі як резерви Центрального банку, заморожені у відповідь на вторгнення Росії", - додали у Bloomberg.

Прихильником такого підходу, зокрема, є міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок. Вона наполягає на арешті бодай частини заморожених активів. При цьому міністр фінансів ФРН Крістіан Лінднер побоюється створення небезпечного прецеденту.

Відзначено, що ЄС та партнери з G7 заморозили близько 300 мільярдів євро в резервах російського Центрального банку РФ. ЄС також заблокував близько 19 мільярдів євро активів російських бізнесменів, які перебувають під санкціями, хоча ці оцінки не є повними. Активи перебувають у зваженому стані та не можуть бути розподілені.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Сенат США дозволив використати заарештовані російські активи для допомоги Україні.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті