Фестиваль сучасного танцю Contemporary Duel повертається в новому форматі у червні

У Київській опері 2 червня відбудеться фестиваль сучасного танцю Contemporary Duel, який об'єднає українських хореографів та перформерів на одній сцені вперше з часів повномасштабного вторгнення. Про це повідомляють організатори.

Фестиваль, який починався з формату танцювальних батлів, збираючи навколо себе найяскравіших українських танцівників різних стилів, вперше виходить на велику сцену і пропонує глядачам програму з найновіших танцювальних вистав. 

"За останні два роки в людей відбулася велика переоцінка поглядів, і це, звичайно, знаходить вираження в мистецтві. Ми робимо фестиваль саме зараз, аби показати зріз трансформацій у сучасному танці в Україні", – говорить співорганізатор Contemporary Duel, танцівник Данило Зубков. 

Contemporary Duel в Київській опері стане ювілейним 10 випуском. Засновниця фестивалю хореографка Галина Пеха (вистави "Косачка", "Сливовий вітер", лідерка колективу Procontemporary, учасниця Apache Crew) розповідає, що ідея перших версій "Дуелі" народилася саме з концепції хіп-хоп батлів, де танцівники імпровізують в колі своїх колег. "Мені захотілося перенести цей формат в площину сучасного танцю, адже, на мою думку, саме в імпровізації митці розкривають свій потенціал на максимум". 

“Ми почали діяти через велике бажання створити платформу, де танцівники могли би почувати себе вільно та мали змогу «висловлюватися» про те, що для них важливо”, - додає Галина. “Танцівники, які здебільшого реалізують себе на театральній сцені, в рамках нашого фестивалю мають змогу виражати себе без обмежень та щиро віддаватися руху «тут і зараз».

Цього разу фестиваль Contemporary Duel складатиметься з двох блоків: власне, змагань у кількох номінаціях, які пройдуть в круглій залі Київської опери, а також гала-вечора коротких вистав від українських хореографів на головній сцені театру. Глядачі зможуть придбати квитки на обидва блоки і потрапити як на баттл, так і тільки на театральну подію. 

"Сучасний танець є невід'ємною частиною сучасної культури, мистецтва і ми прагнемо, щоби якомога більше людей дізналося про наші досягнення, наших митців. Наважитися організувати фестиваль під час повномасштабної війни було нелегко, але ми плануємо в цей день відзначати життя, попри все, і запрошуємо глядачів розділити з нами це дійство", – говорить Галина Пеха.  

 

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті