Європейський ринок вугілля для РФ втрачено остаточно – постраждають шахти, порти, залізниця тощо

Остаточне ембарго ЄС на імпорт вугілля з РФ набуло чинності 10 серпня. Про це повідомила "Deutsche Welle" 10 серпня.

"Після чотиримісячного перехідного періоду, 10 серпня набуло чинності ембарго ЄС на імпорт вугілля з РФ, введене на початку квітня в рамках п'ятого пакету санкцій через російську агресію проти України", – сказано в повідомленні.

Як підкреслюється в повідомленні, навіть якщо цей санкційний захід колись скасують, повернення до минулого все одно не буде: протягом нинішнього десятиліття більшість європейських країн має намір повністю відмовитися від використання в електроенергетиці найшкідливішого для глобального клімату викопного енергоносія, тож російські вугільники остаточно втратили зараз європейський ринок збуту.

"Ще на початку цього року понад 50% необхідного їй кам'яного вугілля Німеччина, найбільша економіка Євросоюзу, ввозила з росії, – сказано у повідомленні. – Тепер ці часи безповоротно минули".

Уточнюється, що найбільше постраждають шахтарі Кузбасу та інших вугільних регіонів РФ. Чималої шкоди зазнає також великий російський роботодавець, як компанія РЖД, для якої перевезення вугілля є однією з ключових статей доходу.

"Причому повною мірою компенсувати втрати, які виникнуть тепер на європейському напрямку, за рахунок збільшення поставок азіатським споживачам не вийде: транспортні потужності у східному напрямку обмежені, а для збільшення пропускної спроможності залізниці в районі Байкалу та на Далекому Сході знадобляться роки й величезні інвестиції", – сказано у повідомленні.

Уточнюється, що постраждають і орієнтовані на перевалку вугілля російські порти на Балтиці, особливо в Усть-Лузі, а також Мурманський транспортний вузол, адже концепція його розвитку значною мірою була пов'язана з надіями зростання вугільного експорту.

Раніше повідомлялося, що обмеження ціни на російську нафту набуде чинності до кінця року.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті