Естонія, Латвія й Литва домовилися про спільну лінію оборони на кордоні з РФ та Білоруссю

Міністри оборони Естонії, Латвії й Литви схвалили створення у найближчі роки на своїх кордонах оборонної зони, яка складатиметься з різних об'єктів, призначених для стримування та захисту від військової загрози з боку росії та Білорусі. Відповідну угоду ухвалили 19 січня у Ризі, повідомило міноборони Естонії на своєму сайті та естонське видання Postimees.

"Заплановане будівництво на східному кордоні лінію оборони з 600 бетонних бункерів. Більшість із них буде побудовано в Іда-Вірумаа та на південному сході Естонії, але деякі також будуть розташовані біля Чудського озера", - пише Postimees.

"Ми робимо це для того, щоб жителі Естонії могли почуватися в безпеці, але якщо виникне хоч найменший ризик, ми будемо готові до різних подій швидше", - цитуються в повідомленні слова міністра оборони Естонії Ханно Певкура.

Певкур наголосив, що мета оборонних об'єктів - запобігти воєнному конфлікту в регіоні. За словами міністра, події в Україні показали, що, окрім техніки, боєприпасів та живої сили, "...необхідно подбати про засоби фізичної оборони на кордоні, щоб захистити країну з першого метра". 

Зазначається що вартість оборонних об'єктів за першою оцінкою становить до 60 млн євро.

На якій відстані від кордону буде збудовано бетонні бункери, поки уточнюється. Начальник оперативного відділу генерального штабу сил оборони Естонії полковник Тармо Кундла зазначив, що ці бункери, ймовірно, утворюватимуть кілька зон оборони поблизу кордону.

Крім того, у резолюції також йдеться про наміри щодо створення єдиної системи використання реактивних систем залпового вогню HIMARS, а також забезпечення повітряної безпеки НАТО з латвійської авіабази Ліелварді.

Раніше повідомлялось, що росія може атакувати східний фланг НАТО в лютому цього року, Німеччина готується до гібридної війни.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті