ЄС виділяє ще більше 430 млн євро трьом країнам, у тому числі на підтримку біженців з України

Для компенсації витрат на підтримку українських біженців Бельгія, Італія та Люксембург отримають із спільних фондів ЄС додатково 433,79 млн євро. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Єврокомісію.

"Ці кошти виділяються у рамках плану REACT-EU для підтримки людей, які рятуються від агресії Росії проти України, у сфері працевлаштування та охорони здоров'я", - уточнюється в пресрелізі ЄК.

Схвалений країнами ЄС у відповідь на пандемію COVID-19 спільний план відновлення REACT-EU (Recovery Assistance for Cohesion and Territory of Europe) – це одна з найбільших програм у рамках ширшої програми Next Generation EU на суму 50,6 млрд євро. Навесні цього року, щоб підтримати держави-члени ЄС, які приймають та розміщують біженців з України, ЄК запропонувала збільшити обсяг його попереднього фінансування ще на 3,4 млрд євро.

33,4 млн євро, які надаються Бельгії з Європейського соціального фонду (ESF), підуть на посилення системи організації, консультування та підтримки у працевлаштуванні. Мета полягає в тому, щоб інтегрувати в ринок праці біженців з України та тих місцевих, що втратили роботу в результаті цієї кризи чи пандемії COVID-19. Особлива увага приділяється розвитку цифрових навичок.

У Люксембургу Фонд допомоги знедоленим отримає 390 тисяч євро для збільшення продовольчої допомоги нужденним. Це дозволить владі Великого герцогства реагувати не лише на поточні потреби малозабезпечених домогосподарств, а й на нові потреби, викликані соціальними наслідками кризи та пандемії.

В Італії 136 млн євро буде додано до оперативної програми "Управління та інституційний потенціал". Вони допоможуть знизити навантаження на систему охорони здоров'я країни, збільшити наймання нових працівників громадської охорони здоров'я та покрити витрати на додаткові години, відпрацьовані медичним персоналом під час пандемії. 264 млн. євро підуть на закупівлю доз вакцин проти коронавірусу.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті