"Енергоатом" виведе в ремонт ще один енергоблок, через що відключень світла може стати більше

Найближчими днями «Енергоатом» виведе у ремонт ще один енергоблок на 1000 МВт (1 ГВт) у межах виконання планової ремонтної кампанії, через що може збільшитися тривалість відключень світла. Про це повідомила пресслужба компанії.

Враховуючи виведення енергоблока в ремонт, а також зростання споживання електроенергії у липні, дефіцит генерації в енергосистемі може збільшитися, кажуть в «Енергоатомі».

«Але, з іншого боку, саме такий графік ремонтів дозволить восени максимально скоротити тривалість вимушених відключень електроенергії», — додали в компанії.

Президент «Енергоатому» Петро Котін запевняє, що його компанія «з випередженням графіка максимально швидко та якісно» проводить ремонти енергоблоків АЕС — задля їхньої надійної роботи в опалювальний період.

За його словами, експлуатація ядерних реакторів вітчизняних АЕС потребує щорічного проведення планових ремонтів, зокрема перевантаження ядерного палива та обовʼязкових регламентних робіт. Як правило, їх проводять в теплу пору року, щоб максимально використати потужність атомної генерації під час осінньо-зимового періоду.

Цього року ремонти проводять на 8 енергоблоках Рівненської, Південноукраїнської та Хмельницької АЕС. На Запорізькій АЕС планові ремонти з моменту її окупації не проводять.

Котін зазначив, що останніми місяцями «Енергоатом» вже завершив ремонти трьох енергоблоків загальною потужністю 2420 МВт. Загальну тривалість ремонтів зменшили на понад 22 доби від запланованого. Так АЕС виробили додаткову електроенергію та підтримали енергосистему, скоротивши тривалість відключень у червні, підкреслив Котін. 

Нагадаємо, на Хмельницькій АЕС почалося будівництво двох енергоблоків за американською технологією Westinghouse

Статті

Країна
16.09.2024
20:13

Боротьба з нецільовими витратами бюджету під час війни. Досвід Запоріжжя

В ході ремонту автомобільної дороги Запоріжжя-Біленьке при улаштуванні нового дорожнього одягу підрядником нанесено вирівнюючий шар у 2 рази тонший, ніж визначено проєктом.
Донбас
15.09.2024
18:34

Донецький «історик і публіцист» придумав «російськомовний український націоналізм». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу продовжили відпрацьовувати свої тридцять срібняків і активно поширювати російські міфи про «ультранаціоналістичну Україну». Виходить досить незграбно, але ніхто й не вимагає від них дотримуватися історичної...
Країна
13.09.2024
16:15

Зростання цін та гривня: спокій зі знаком питання

Зберігши свою облікову ставку на рівні 13%, Національний банк України сигналізував: до кінця року різкого зростання цін у країні не очікується. А отже, і обвалу гривні.
Всі статті