Експерт: "80% фінансування розслідувальних проєктів з-за кордону від USAID - показник того, що інтереси іноземних донорів могли бути важливішими за національні"

"Те, що 80% фінансування для розслідувальних проєктів надходило з-за кордону, - це показник того, що інтереси іноземних донорів могли бути важливішими за власні національні. Це певною мірою сигнал того, що Україні необхідно шукати альтернативні джерела фінансування і розвивати власні, незалежні механізми підтримки медіа", - сказав у коментарі "ОстроВу" щодо замороження фінансування від американської агенції USAID консультант з розвитку підприємництва, юрист, тренер, андрагог, президент ЗГО "ЦРК "Професіонали" Кирило Дядя 19 лютого.

"Мій погляд на ситуацію з замороженням фінансування від USAID для України: це, без сумніву, великий виклик для незалежних медіа та розслідувальних проєктів. USAID був одним з ключових гравців у фінансуванні, і тепер, коли цей потік допомоги зупинений, більшість з них залишаються без критично важливих ресурсів. Проте, на мою думку, ця ситуація може стати поштовхом до змін. ...Замість того, щоб чекати на допомогу з-за кордону, нам слід створювати цінність для наших громадян і підтримувати медіа через внутрішні механізми, зокрема через членські внески та приватні інвестиції. Це забезпечить незалежність і дозволить медіа не залежати від зовнішнього впливу, що, в свою чергу, знизить питання щодо "підтримки Америкою" та зберігатиме прозорість у роботі", - зазначає Дядя.

Раніше Кирило Дядя розповів "ОстроВу" про можливості для переселенців навчатись за рахунок грантодавців.

Раніше також повідомлялось, що після заморожування роботи USAID в Україні без допомоги залишилися понад 100 організацій у сфері культури та ЗМІ.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті