Ексглава ЦРУ розповів, чому українці поки що не змогли досягти прориву на фронті

Затримки з поставками західних озброєнь Україні стали основними причинами невдалого контрнаступу ЗСУ. Про це йдеться у книжці "Конфлікт: еволюція ведення війни з 1945 року до України", - повідомляє "Голос Америки".

Співавтором книжки став колишній директор ЦРУ та екс-командувач коаліціями під проводом США в Іраку та в Афганістані Девід Петреус. Серед іншого, книга розповідає, чому українці "не змогли досягти того прориву, на який усі сподівалися" у контрнаступі влітку 2023 року.

"2023 рік став роком, коли всі спостерігали, чи вдасться досягти прориву будь-якій зі сторін", - розповідає Девід Петреус під час презентації книжки на платформі видання Washington Post.

"Чому Україна опинилася в такій ситуації, як зараз на полі бою? … Ми бачили наші затримки із наданням їм [військової техніки], наші танки лише нещодавно дісталися до них. Наша затримка в ухваленні рішень щодо M1 (танків "Абрамс" - "ОстроВ"), затримки зі схваленням танків Leopard, ми затримали рішення щодо касетних боєприпасів, які могли бути дуже корисними, системи ракет більшого радіуса дії для реактивних систем залпового вогню, і врешті літаки західного зразка”, - перелічує генерал у відставці Петреус причини, чому українцям не дався цьогорічний контрнаступ.

"В нашій [військовій] доктрині йдеться, що аби прорвати ті типи оборони, які ми бачили на півдні (і я не думаю, що хтось насправді усвідомлював або оцінював глибину мінних полів, і що Росія дуже правильно зробила оборонну частину, кілька ліній оборони, тощо), наша доктрина каже, що для цього потрібна перевага в повітрі, а також багато інших можливостей. І ми цього не дали українцям", - наголошує Петреус.

У книжці Девід Петреус та член британської Палати лордів Ендрю Робертс також описують "різні можливості, які потрібні Україні" і які "ми можемо надати їм, щоб спробувати досягти прориву наступного року, коли погодні умови будуть сприятливішими, ніж взимку".

Петреус також вказує на помилки Заходу, які частково призвели до війни в Україні, зокрема, це те, що "ми не зробили достатньо після окупації Криму".

Як повідомлялося, Президент Зеленський заявив, що довгоочікуваний контрнаступ влітку й восени не приніс очікуваних проривів, але наголосив, що Україна не відступає і що їй потрібна допомога в нарощуванні вітчизняного виробництва озброєнь.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті