Ексдиректор Департаменту Міноборони Олександр Лієв не пройшов тест на поліграфі, який організував сам

Колишній голова Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони Олександр Лієв, пройшов "публічний поліграф", щоб довести свою невинуватість, але провалився на одному питанні — про вказівки від керівництва. Про це повідомляє hromadske.  

Нагадаємо, Лієва та ще чотирьох людей підозрюють у розкраданні майже 1,5 мільярда гривень на закупівлі боєприпасів для Збройних сил України.

За даними Служби безпеки України, у жовтні 2022 року посадовці Міноборони уклали контракт на закупівлю гуртової партії мінометних пострілів із компанією "Львівський Арсенал". Потім Міноборони перерахувало на рахунки підприємства гроші, однак боєприпаси компанія так і не відправила.

Дослідження на поліграфі Олександр Лієв організував сам. Перед публічним поліграфом, 5 лютого, ексчиновник пройшов передтестове дослідження. 

Всього запитань було сім:

  • Чи отримував Лієв неправомірну вигоду (кошти, майно, цінності, криптовалюту, послуги) за результатами контракту з ТОВ "Львівський Арсенал"?
  • Чи був знайомий із керівником ТОВ «Львівський Арсенал» Юрієм Збітнєвим та представником компанії Sevotech Олексієм Хорошаєвим на час укладення контракту? Та чи мав із ними змову? Чи мав із ними контакти, окрім офіційного листування?
  • Чи знав Лієв наперед, що цей контракт не буде виконаний? 
  • Чи наполягав Лієв на включені в контракт положень про штрафні санкції у 200 млн грн у разі зриву контракту?
  • Чи отримував Лієв вказівку від керівництва на укладання контракту з «Львівським Арсеналом» від керівників Міністерства оборони?
  • Чи мав намір Лієв виїхати за межі України з метою переховування від слідства?
  • Чи готовий Лієв сприяти слідству у встановленні істини у цій справі?

За результатами передтестового дослідження 2 лютого, які опинилися у розпорядженні редакції, Лієв, дав неправдиву відповідь на одне із запитань. Воно стосувалося того, чи отримував експосадвоець вказівку від керівництва на укладання контракту з "Львівським Арсеналом" від керівників Міністерства Оборони. 2 лютого Олександр Лієв відповів на це питання «ні», і ця відповідь, на думку поліграфолога, була неправдивою. 

5 лютого, на це саме запитання Лієв відповів: «ні… і так, і ні, тут…» Коли його попросили дати точну відповідь на запитання, він сказав: «ні, тут треба пояснювати».

"Затриманому повідомлено про підозру у незаконному використанні з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги (ч. 3 ст. 201-2 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років", - розповіли в ДБР.

Наразі вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу та відсторонення від посади.

Зрештою поліграфолог зняв запитання, через те, що воно "не було сприйнято респондентом", і у Лієва виникло "підвищене реагування".

Як повідомлялося, затриманий при спробі перетину кордону колишній очільник департаменту Міністерства оборони Олександр Лієв відкинув висунуті проти нього звинувачення у розкраданні майже 1,5 млрд грн на закупівлі снарядів для ЗСУ.

Статті

Світ
18.12.2024
12:00

«Київ готує різдвяний наступ». Російські ЗМІ про Україну

«Дедалі більше ознак того, що генштаб ЗСУ і головком Сирський готують новий наступ. Судячи з усього, Зеленський не відмовився від своєї ідеї про черговий «контрнаступ»
Країна
18.12.2024
00:00

Корупція на Дніпропетровщині: про що мовчить статистика

"Антикорупційна реформа була заявлена як досить серйозна, але почала працювати по-нашому, по-українськи. Наше суспільство ставить кошти вище честі, ніяка реформа не зможе виправити таке суспільство".
Донецьк
17.12.2024
11:57

Інсайд із Донецька. Міфи та реальність про життя в окупації сьогодні

Це ж тільки по телевізору у нас всі так люблять росію і путіна. Насправді жодної любові немає. Просто терплять і мовчать, щоби не посадили. Ну, або якщо на роботі потрібно – люблять.
Всі статті