Ексдиректор Департаменту Міноборони Олександр Лієв не пройшов тест на поліграфі, який організував сам

Колишній голова Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони Олександр Лієв, пройшов "публічний поліграф", щоб довести свою невинуватість, але провалився на одному питанні — про вказівки від керівництва. Про це повідомляє hromadske.  

Нагадаємо, Лієва та ще чотирьох людей підозрюють у розкраданні майже 1,5 мільярда гривень на закупівлі боєприпасів для Збройних сил України.

За даними Служби безпеки України, у жовтні 2022 року посадовці Міноборони уклали контракт на закупівлю гуртової партії мінометних пострілів із компанією "Львівський Арсенал". Потім Міноборони перерахувало на рахунки підприємства гроші, однак боєприпаси компанія так і не відправила.

Дослідження на поліграфі Олександр Лієв організував сам. Перед публічним поліграфом, 5 лютого, ексчиновник пройшов передтестове дослідження. 

Всього запитань було сім:

  • Чи отримував Лієв неправомірну вигоду (кошти, майно, цінності, криптовалюту, послуги) за результатами контракту з ТОВ "Львівський Арсенал"?
  • Чи був знайомий із керівником ТОВ «Львівський Арсенал» Юрієм Збітнєвим та представником компанії Sevotech Олексієм Хорошаєвим на час укладення контракту? Та чи мав із ними змову? Чи мав із ними контакти, окрім офіційного листування?
  • Чи знав Лієв наперед, що цей контракт не буде виконаний? 
  • Чи наполягав Лієв на включені в контракт положень про штрафні санкції у 200 млн грн у разі зриву контракту?
  • Чи отримував Лієв вказівку від керівництва на укладання контракту з «Львівським Арсеналом» від керівників Міністерства оборони?
  • Чи мав намір Лієв виїхати за межі України з метою переховування від слідства?
  • Чи готовий Лієв сприяти слідству у встановленні істини у цій справі?

За результатами передтестового дослідження 2 лютого, які опинилися у розпорядженні редакції, Лієв, дав неправдиву відповідь на одне із запитань. Воно стосувалося того, чи отримував експосадвоець вказівку від керівництва на укладання контракту з "Львівським Арсеналом" від керівників Міністерства Оборони. 2 лютого Олександр Лієв відповів на це питання «ні», і ця відповідь, на думку поліграфолога, була неправдивою. 

5 лютого, на це саме запитання Лієв відповів: «ні… і так, і ні, тут…» Коли його попросили дати точну відповідь на запитання, він сказав: «ні, тут треба пояснювати».

"Затриманому повідомлено про підозру у незаконному використанні з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги (ч. 3 ст. 201-2 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років", - розповіли в ДБР.

Наразі вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу та відсторонення від посади.

Зрештою поліграфолог зняв запитання, через те, що воно "не було сприйнято респондентом", і у Лієва виникло "підвищене реагування".

Як повідомлялося, затриманий при спробі перетину кордону колишній очільник департаменту Міністерства оборони Олександр Лієв відкинув висунуті проти нього звинувачення у розкраданні майже 1,5 млрд грн на закупівлі снарядів для ЗСУ.

Статті

Країна
17.01.2025
17:00

Житлові програми для ВПО у 2025 році: субсидії, кредити, компенсації

Згідно з умовами цього проєкту, кредит на житло видається під 3% річних на термін до 30 років та з початковим внеском від 6% вартості. 
Країна
16.01.2025
17:00

Економіку тягнуть із «тіні»: що відбувається?

Красти мільярди гривень на фіктивних операціях з ПДВ – неможливо без співучасті податківців. На найвищому рівні. Залишатися при цьому безкарними неможливо без належного прикриття в силових органах...
Країна
15.01.2025
16:14

Михайло Гончар: Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі

Російський газ постачався за певною двосторонньою угодою. Для Придністров'я він був практично безкоштовним, а борги вішалися на офіційний Кишинів. Таким чином, ще в 90-х був накопичений гігантський борг для Молдови, який пред'являвся на кілька...
Всі статті