Другий епізод справи "Роттердам+" скерували до суду

НАБУ і САП скерували до суду другий епізод справи "Роттердам+" за обвинуваченням чотирнадцяти осіб, причетних до запровадження та дії так званої формули "Роттердам+", через яку споживачі електроенергії незаконно переплатили понад 20 млрд грн упродовж 2018-2019 років. Про це повідомляє прес-служба НАБУ 2 січня.

"Це — другий епізод масштабного розслідування антикорупційних органів, який викрили у жовтні 2022 року. НАБУ і САП завершили його розслідування у січні 2023 року. Розслідування першого, за підозрою шести осіб, – щодо незаконної переплати понад 19 млрд грн упродовж 2016-2017 років – завершили у вересні 2022 року, а у березні 2023 року скерували до суду", - зазначили у прес-службі.

У НАБУ повідомили, що серед обвинувачених:

  • 2 колишніх голів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП);
  • 6 колишніх членів НКРЕКП;
  • 2 чинних членів НКРЕКП;
  • чинний та колишній працівник НКРЕКП;
  • 2 чинних посадовці групи приватних теплогенеруючих компаній.

Розслідування стосовно ще одного колишнього працівника НКРЕКП виділили в окреме кримінальне провадження.

Як встановило слідство, у так звану формулу "Роттердам+", заклали витрати, яких насправді не існувало, а саме - на транспортування вугілля національного виробника до теплових електростанцій з порту у Роттердамі. В результаті, як вважають НАБУ і САП, кінцеві споживачі протягом 2016-2019 рр. переплатили понад 39 млрд грн, що підтверджується висновком експерта.

Слідство має докази, що ухвалити таку формулу обчислення НКРЕКП вмовили представники групи приватних теплогенеруючих компаній, які в результаті й отримали надприбутки. 

"Спочатку регулятор не погоджувався, розуміючи абсурдність включення витрат на транспортування до тарифу, проте в березні 2016 року на зазначену пропозицію пристав. Як наслідок, відбулось зростання тарифів на електроенергію для промисловості, об’єктів соціальної інфраструктури, підприємців, що призвело до подорожчання товарів та послуг для кінцевого споживача, в тому числі й першої необхідності", - зазначили у НАБУ.

Як повідомлялось раніше, ВАКС закрив справу "Роттердам+". У САП заявили, що оскаржуватимуть рішення.

Статті

Луганськ
16.11.2024
19:22

Як онкохворі з Луганщини лікуються, а обласний онкодиспансер лікує – на третьому році повномасштабної війни

«Але питання в тому, що це дискримінація громадян України, які є переселенцями з 2014 року. Тобто, один із проявів такої дискримінації», - зауважує Марина.
Луганськ
15.11.2024
14:41

Каналізаційні стоки посеред вулиці, але з новим “муралом”: про життя в окупованому Старобільську

...Через недбалість окупаційної влади з початку ремонту цього колектора люди на декількох вулицях живуть без води. А віднедавна ще й у постійному смороді.
Світ
14.11.2024
20:08

“Україна могла би швидко створити арсенал атомної зброї...”. Огляд західних медіа

Україна могла би швидко створити арсенал атомної зброї за технологією бомби, яку США скинули у 1945 році на Нагасакі, з плутонію з використаних паливних елементів з українських АЕС.
Всі статті